Pazar , Haziran 24 2018

HDP'nin Devlete İsyan Çağrısına Halk Destek Vermedi


Kobani’ye DAEŞ tarafından gerçekleştirilen düzmece saldırı neticesinde iç savaş denemesine kalkışan ve 52 kişinin ölmesine neden olan HDP’nin, Afrin operasyonu içinde halkı, devlete karşı isyana çağırması halen akıllanmadığını gösteriyor. Ancak bu sefer sağ duyulu davranan halk, HDP tarafından yapılan bu çağrıya destek vermeyerek HDP’nin tüm planlarını alt üst etti. 
    

DAEŞ’in, Kobani’de düzmece bir saldırı gerçekleştirmesinin ardından 6-7 Ekim 2014 tarihlerinde halkı, ‘Serhildan’ çağrısıyla isyana davet eden HDP, iç savaş denemesine kalkışmış ve bu denemenin neticesinde Güneydoğu’da 52 kişi yaşamını yitirmişti. TSK tarafından başlatılan Afrin operasyonunun peşine bir alçaklığa daha imza atan HDP, halkı bir kez daha devlete karşı isyana çağırdı. 
    

PKK terör örgütünün siyasi kanadı olan HDP’nin Van Milletvekili Nadir Yıldırım, sosyal medya hesabında yaptığı şu paylaşımla halkı, devlete karşı isyana çağırdı. 
    

“Afrin’in işgale kalkışılması Kürt halkına karşı saldırı ve savaş anlamına gelir. Bu işgale karşı sessiz kalınırsa onursuzluk kabullenilmiş olur. Onurlu Kürt halkı, dört parça Kürdistan içerisinde bu işgalin yanıtını verecektir. Hareket etmek için gün bugündür.”
    

PKK terör örgütünü korumak için halkı isyana teşvik eden bu paylaşımın hemen ardından savcılık, Van Milletvekili Nadir Yıldırım hakkında gerekli soruşturmayı başlattı. PKK taraftarı Yıldırım hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ‘Halkı, kin ve düşmanlığa ve suç işlemeye tahrik etmek’ suçlarından dolayı soruşturma başlatıldı. 
    

HDP tarafından yapılan bu hain provokasyona destek vermeyen bölge halkı, devletinin yanında yer alarak devletine destek verdi.       
 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir