Cuma , Ağustos 3 2018

Her Kadının Mutlaka Bilmesi Gereken 3 Yağ Yakma Kuralı


Kadınlar için yağ yakma konusu oldukça zorlu bir durum. Çünkü kadın vücudu, erkek vücuduna oranla biraz daha yağlanmaya meyillidir. Bu nedenle de sadece diyet, yağ yakma için yeterli olmaz. Hem spor, hem de diyet yapmak gerekir, hatta spordan sonra da dikkatli olmakta yarar vardır. Kilo vermek isteyenler için bugün yağ yakma hakkında 3 temel kuraldan bahsedeceğiz.

Yağ yakma konusunda bilinmesi gereken 3 temel kural şu şekilde;

  •  Diyet yaparken protein alımını azalt mayın
  • Yağları yavaş yakın
  • Diyet sırasında direnç egzersizleri yapın

Konu zayıflamak olduğunda aslında Sadece yağ Kaybetmek önemli olmuyor. Bir yandan ya kaybederken bir yandan da bu yağların yerine kas kütleleri koymak gerekiyor. Tabii ki sonrasında da bu kas kütlelerini korumak oldukça önemli. İsterseniz yukarıda saydığımız maddelere detaylı şekilde değinelim…

DİYET SIRASINDA PROTEİNİ AZALTMAYIN

Diyet yaparken kalorileri azaltmak oldukça önemli elbette. Fakat bunu Yaparken protein miktarını azaltmamakta da yarar var. Farkındaysanız sporcular protein alımını her zaman arttırırlar. Birçok uzman tarafından dayağı yapım sürecinde proteini arttırmakta yarar olduğu söylenmektedir.  Çünkü kas kütlesi elde etmek için protein oldukça gereklidir.

YAĞLARI YAVAŞ YAKIN

Herkes hızlı bir şekilde sonuç almak istediği için Aslında bu uyulması en zor Kural.  Yani bir haftada 5 kilo vermek istiyor olabilirsiniz Ama bunun için 3 saat spor yapmanız gerekmiyor. Bu kadar kendinizi yorarak istediğiniz sonuca zaten ulaşamazsınız. Bu nedenle kendinizi biraz yavaş yağ yakmaya hazırlamanız gerekiyor. Eğer yağları hızlı yapmaya çalışırsanız kasları da yakarsınız ve kasları yeniden elde etmek oldukça zor bir iş haline gelir.

DİYET SIRASINDA DİRENÇ EGZERSİZLERİ

Hali hazırda yaşam biçimi olarak direnç egzersizleri yapıyorsanız Tabii ki bu konuda hiç zorlamayacaksınız demektir.  Ama daha önce direnç egzersizleri yapmadıysanız bile mutlaka diyet sırasında direnç egzersizleri yapmamız gerekir.

About admin

Check Also

Son Şampiyon Almanya Dünya Kupası’nda Havlu Attı

Dünya Kupasının son şampiyonu Almanya,  Rusya’da düzenlenen 2018 Dünya Kupası son maçında havlu attı. Güney …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir