Cumartesi , Ağustos 4 2018

“Hero”dan Bugün İki Gözaltı!


Geçtiğimiz hafta FETÖ’cü askerlerden birinin duruşmaya gelirken giydiği İngilizce HERO yazılı tişörtü giyenler gözaltına alınıyor. Bugün Bilecik’te HERO yazılı tişört giyen üniversite öğrencisi R. Ö. çarşı merkezinde polis tarafından gözaltına alındı. 

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Seramik ve Cam Tasarımı bölümü 2. Sınıf öğrencisi R. Ö. bugün çarşıda arkadaşları ile dolaştığı sırada polis tarafından gözaltına alındı. Gözaltı nedeni olarak da tişörtündeki Hero yazısı gösterildi. Üniversite öğrencisi genç, Sorgusu yapılmak üzere Emniyet Müdürlüğüne götürülürken, olayı haber alan babası da durum karşısında şaşırdı. Bu tişörtlerin yasaklandığını bilmediğini söyleyen baba, oğlunun da FETÖ ile hiçbir alakasının olmadığını dile getirdi. 

TUTUKLAMA TALİMATI MI VERİLDİ?
Baba, bilgi almak için emniyete gittiğini ve oğlunu göremediğini söylerken, polislerin durumu hakkında da bilgi vermediğini, aynı zamanda savcının tutuklama talimatı bulunduğunu söylediklerini öne sürdü. Baba “Madem bu tişörtler yasak o zaman yetkililer neden vatandaşları uyarmadı, hiçbir basın kuruluşunda yasak olduğuna dair haber görmedik, yasak olduğunu bilseydik oğlum bu tişörtü de kesinlikle giymezdi. Bizim FETÖ ile bir alakamız yoktur” ifadelerini kullandı. 

BİR HERO GÖZALTISI DA ERZURUM’DA 
Erzurum’a da bu sabah saatlerinde bir genç üzerinde “kahraman” anlamına gelen İngilizce “Hero” yazılı tişört giydiği için polisi alarma geçirmişti. O genç de gözaltına alınarak emniyete götürüldü. 

 

About

Check Also

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Girişimlerinden Sonra Tamimi Özgürlüğüne Kavuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan girişimlerinin ardından İsrail tarafından serbest bırakılan Ahed Tamimi’yi telefonla arayarak cesaretinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir