Cuma , Haziran 22 2018

Hız Limitini Aşmamak İçin HGS Gişelerinde Bekliyorlar!


Türkiye genelinde 1 Temmuz tarihinden itibaren otoyollarda ‘ortalama hızı ölçen radar sistemi’ devreye girdi. İzmir-Aydın Otoyolunda birçok sürücü belirlenen süreye takılınca Işıkkent gişeleri önünde sürenin dolmasını bekledi.

Emniyet Genel Müdürlüğü ve Karayolları Genel Müdürlüğü arasında imzalanan son protokolün ardından araçların ortalama hızları HGS/OGS noktası ile çıkış yaptığı HGS/OGS noktası arasında kat etmiş olduğu mesafe ve süre bilgilerinden tespit ediliyor. Türkiye genelinde 1 Temmuz 2017 tarihinden itibaren başlanan uygulama nedeniyle sürücüler de yollarda zor anlar yaşıyor. İzmir-Aydın Otoyolunda yol boyunca belirlenen hız limitini aşan sürücüler, sürenin dolması için gişelerde bekliyor. 

20 DAKİKA BEKLEDİLER
Aydın’dan İzmir’e gelen Burhan Çurhal adlı sürücü, gişelerde 5 dakikadan beri beklediğini bir 15 dakika daha beklemesi gerektiğini belirterek, 90 kilometre hızla gelseler bile 1 saat 10 dakikadan kısa sürdüğünü bu nedenle de çok mağdur olduklarını söyledi. 

ARACI OTOMATİK HIZ SINIRINA SABİTLEDİLER
Tunç Yurtkulu adlı sürücü ise Aydın gişelerinden aracın otomatik hız sabitlemesine aldıklarını ancak buna rağmen gişelerde yine de 20 dakika kadar beklemek zorunda kaldıklarını söyledi. Ceza yemenin kaçınılmaz olduğunu belirten sürücü, yetkililerin bu konuyu yeniden gözden geçirmesi gerektiğini söyledi. 

ÖLÇÜMLER HATALI MI?
İbrahim Gürsel adlı sürücü ise Aydın’dan gelerek Çeşme’ye gideceğini belirterek, 90 kilometre hızla gişelere kadar geldiğini, ancak süreden kısa zamanda buraya ulaştığını bu nedenle de ölçümlerde bir hata olduğunu düşündüğünü söyledi. 

 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir