Pazartesi , Temmuz 16 2018

Hizmette Kaliteyi Artırmak İçin 110 Bin Memur Alımı Yapılacak


Başbakan Binali Yıldırım, “2018 yılında devlet tarafından vatandaşa sunulan hizmetlerde kaliteyi artırmak, hizmetteki eksiklikleri en asgariye indirebilmek için kamu kurumlarına 110 bin memur alımı yapılacak.” dedi. 
    

2018 yılına dair bütçenin Cuma günü meclis genel kurulunda kabul edileceğini belirten Başbakan Binali Yıldırım, Kilis Valiliğine de ziyarette bulundu. Valilik girişinde gazetecilerle birlikte bir araya gelen Başbakan Binali Yıldırım, şu açıklamalarda bulundu:
    

“Sağlık Bakanlığına 36 bin personel ataması yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığına ise 20 bin öğretmen atanacak. Adalet Bakanlığının çeşitli birimlerinde çalıştırılacak zabıt katibi, infaz koruma vb. kadrolara 15 bin personel görevlendirmesi yapılacak. Köylerimizdeki eksik imam ihtiyacının giderilmesi içinde Diyanet İşleri Başkanlığına 9.500 personel atanacak. Diyanet İşleri Başkanlığına atanacak personeller, müezzin, imam ve Kur’an öğreticisi olarak görev yapacaklar. Gençlik ve Spor Bakanlığının yurt sayısında her geçen yıl artış oluyor. Kredi Yurtlar Kurumunun da acil personel ihtiyacını gidermek için 10 bin 900 personelin ataması 2018 yılı içerisinde gerçekleştirilecek. Ayrıca üniversitelere 4 bin, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına 2 bin ve üniversite hastanelerine 7 bin personel ataması gerçekleştirilecek. Böylelikle kamu kurumlarına 110 bin personel ataması gerçekleştirilmiş olacak. Atanacak bu yeni personeller ile birlikte bakanlıklarda, devlet kurumlarında işler, personel yetersizliğinden dolayı aksamayacak. Devletimize ve milletimize hayırlı olsun.” 

Başbakan Binali Yıldırım, sözlerini tamamlarken 2018 yılınınbarış ve huzur dolu bir yıl olması dileğinde bulundu.      
 

About

Check Also

Ak Parti’den Son Dakika Bedelli Askerlik Açıklaması

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Merakla beklenen bedelli askerlik konusunda son dakika açıklaması yaptı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir