Pazartesi , Haziran 25 2018

Hükümetten ABD’ye Sert Çıkış! “Engel Olmayan Herkese Zarar Verecektir”


Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, ABD Başkanı Donald Trump’ın skandal açıklamaları üzerine sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu ve alınan kararın yok hükmünde olduğunu belirtti. İşte detaylar…

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma zamanının geldiğini söylemesinin ardından sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaptı ve ABD hükümetine tepki gösterdi. Alınan kararın son derece yanlış olduğunu vurgulayan ve kararı kınadıklarını söyleyen Başbakan Yardımcısı Bozdağ, “Aldığı haksız,  gayri adil, bölgeyi, dünyayı ateşe atan, uluslararası hukuk ve BM kararlarının  açık ihlali olan bu kararından dolayı ABD’yi kınıyoruz. Bu karar, bizim için yok  hükmündedir. Müslümanların ve İslam ülkelerinin, Kudüs’e, Kudüs’ün statüsüne  sahip çıkmak mecburiyeti vardır.” ifadelerini kullandı. 

ENGEL OLMAYAN HERKESE ZARAR VERECEKTİR

ABD Başkanı Trump’ın aldığı bu kararın barış kararı olmadığını ve bölgeyi kaosa sürükleme kararı olduğunu söyleyen Bekir Bozdağ, alınan kararın bölgelerin gerekçelerine de aykırı olduğunu belirtti. Bu karar itibari ile bölgede yaşanacak bütün olumsuzların tek sorumlusunun ABD olacağını belirten Bozdağ, “ABD, bundan sonra bölgede yaşanacak her  türlü olumsuzluğun birinci derecede faili ve sorumlusu olmaktan kurtulamaz. Uluslararası anlaşmalara ve BM kararlarına aykırı, dünya ve bölge  gerçeklerinden ve aklıselimden uzak ve iç politik hesaplarla alınmış bu karar,  kararı alanları, alınan karara sevinenleri, bu karara engel olmayan ve engel  olamayan herkese zarar verecektir.” ifadelerine yer verdi.
 

About

Check Also

Bekir Bozdağ Açıkladı! OHAL 3 Ay Daha Uzatılıyor

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu sonrasında açıklamalarda bulundu ve OHAL’in 3 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir