Pazartesi , Temmuz 16 2018

Hükümetten Flaş Açıklama! “Irak Ordusunun Sincar’a Girdiği Teyit Edildi”


Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı olan Bekir Bozdağ, Irak ordusunun Sincar’a girdiği yönündeki haberler hakkında bilgi aldıklarını ve bunun doğruluğunu teyit ettiklerini açıkladı. İşte detaylar…

Afrin’de devam etmekte olan Zeytin Dalı operasyonunun artık son noktaya gelmesinin ve kentte kontrolün ele alınmasının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrin’den sonraki hedefin Münbiç olduğunu belirtmiş ve buranın da teröristlerden temizlenip gerçek sahiplerine teslim edileceğini dile getirmişti. Bunun yanı sıra bu konuda ABD ile de karşı karşıya gelinse de Cumhurbaşkanı Erdoğan, kararlarının net olduğunu dile getirmişti.

IRAK ORDUSUNUN SİNCAR’A GİRDİĞİ TEYİT EDİLDİ

Tüm bunların yanı sıra PKK’nın ikinci Kandil’i olarak bilinen Sincar’a da Irak hükümetinin operasyon düzenlediği ve bölgeden terör örgütü PKK’nın çekilmeye başladığı belirtilmişti. Bu iddiaların ardından ise Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu konu hakkında Irak’tan gelecek olan bir yetkili ile yapılacak olan görüşmeler sonrasında daha sağlıklı açıklamalar yapılacağını belirtmişti.

Akşam saatlerinde ise Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Irak hükümetinin Sincar operasyonu hakkında açıklamalarda bulundu ve Irak hükümetinin 25 Mart’ta Sincar’a operasyon düzenlediği konusunda bilginin teyit edildiğini dile getirdi. Terör örgütlerinin ise bölgede başka bir flama altında kalmasını Türkiye’nin kesinlikle kabul etmeyeceğini belirten Bozdağ, terör örgütünün Sincar’dan çekilmemesi durumunda ise Türkiye’nin operasyon düzenleyeceğini dile getirdi.

About

Check Also

TBMM’de İlk Oturumu ve Yemin Törenini Deniz Baykal Yönetecek

Rahatsızlığı nedeniyle bir süredir siyasetten uzak falan ancak 24 Haziran seçimlerinde bir kez daha Antalya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir