Cumartesi , Temmuz 21 2018

Hulusi Akar Açıkladı! Operasyonlara Devam


Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, katıldığı bir konferansta Afrin operasyonu hakkında açıklamalarda bulundu ve bölgede üç beş köyün daha alınmasının ardından kontrolün tamamen sağlanacağını söyledi. İşte detaylar…

Yükseköğretim Kurumu Konferans Salonu’nda düzenlenen “Türkiye ve Dünya Güvenlik ve Eğitim Politikaları” konferansta yer alan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, konferansa katılanlara Afrin operasyonu hakkında ve terörle mücadele konusunda açıklamalarda bulundu. Konuşmalarında teröre katılımın azaltılmasının özellikle çok önemli olduğunun altını çizen Orgeneral Hulusi Akar, terörle mücadelenin ise en son teröristin de etkisiz hale getirilene kadar süreceğini dile getirdi. Ayrıca Akar, KCK, PKK, PYD ve YPG gibi terör gruplarının ise birbirinden farklı olmadığını söyledi. 

OPERASYONLARA DEVAM EDECEK

Afrin’de başlatılan Zeytin Dalı operasyonuna ilişkin de açıklamalarda bulunan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar,  operasyonda en çok sivillerin zarar görmemesine dikkat edildiğini söyledi ve Türkiye’nin sivil katliam yaptığına yönelik açıklamalarda bulunanları da yalanladı. Akar, Türkiye’nin hiçbir zaman sivil katliamların içerisinde yer almadığını söylerken, altını çizerek yeniden belirtti ve operasyonda en dikkat edilen hususun siviller olduğunu söyledi. 

Afrin’in kent merkezinin ele geçirilmesinin yanı sıra operasyonların hala daha devam ettiğini ve bundan sonra da devam edeceğini dile getiren Akar, üç beş köyün daha alınmasıyla kontrolün artık tamamen sağlanacağını belirtti. Akar, “Şu anda belirlenen çizginin batısındaki alanda 3-5 köy kaldı, operasyonlar devam ediyor. Nubl Zehra dediğimiz Halep’in banliyösüne kadar varmış olacağız. Dolayısıyla bir bütün halinde Afrin’in güvenliği, kontrolü sağlanmış olacak.” dedi.
 

About

Check Also

Adnan Oktar’ın Sorgusu Başladı, Suçlamaları Kabul Etmedi

Adnan Oktar suç örgütüne yönelik olarak düzenlenen operasyonda ifade alımları bu sabah saatlerinde başladı. Alınan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir