Pazartesi , Temmuz 23 2018

Hurdacıdan Aldığı Buzdolabı ile Kuluçka Makinesi Yaptı, 22 Yaşındaki Kendi İşinin Patronu Oldu


Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde yaşayan 22 yaşındaki Yusuf Altundal, maddi imkansızlıklar nedeniyle kuluçka makinesi alamadı. Genç girişimci hurdacıdan aldığı 50 TL’lik buzdolabı ile kendi kuluçka makinesini yaptı. 

Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde yaşayan 22 yaşındaki Yusuf Altundal civciv yetiştiriciliği yapmak istedi, ancak maddi imkanı olmadığı için kuluçka makinesi alamadı. Hurdacıdan 50 TL’ye bir buzdolabı alan genç, bunu kuluçka makinesine dönüştürerek evinde civciv yetiştirmeye başladı. 18 günde 270 civciv alabildiğini söyleyen genç, kuluçka makinesini daha da geliştirmeyi hedefliyor. 

MAKİNEYİ 750 LİRAYA MAL ETTİ
22 yaşındaki Yusuf Altundal civciv yetiştiriciliği yapmak için kuluçka makinesi fiyatlarını araştırdı, ancak 5 bin TL fiyatları durunca kendi makinesini kendisi yaptı. 50 TL’ye hurdacıdan bir buzdolabı satın alan genç, diğer malzemelerle birlikte kuluçka makinesini 750 TL’ye mal etti. Evinde kendi yaptığı kuluçka makinesini kullanmaya başlayan Altundal, artık civciv yetiştirebiliyor. Altundal, bundan sonrasında ise kuluçka makinesini daha da geliştirmeyi hedefliyor. 

18 GÜNDE 270 CİVCİV ALIYOR
Altundal, tam otomatik bir makine ürettiğini belirterek, maliyetinin çok düşük olduğunu ve %95 verim sağladığını belirtti. 18 günde bu makine sayesinde 270 civciv aldığını söyleyen Altundal, seri üretime geçmeyi de planlıyor. 

 

About

Check Also

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Dolar’ın Yükselişini Yorumladı

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek Batman’da düzenlediği basın toplantısında ekonomi ile ilgili vatandaşların kapalı endişeleri verdiklerini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir