Pazar , Haziran 24 2018

İbrahim Saraçoğlu’ndan Mısır Unu Tavsiyesi! “Egzama Ve Sedefi Önlüyor”


Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, sağlıklı beslenmek için mısır unu tavsiyesinde bulundu ve hem tam buğday hem de mısır unundan yapılan ekmeklerin tüketilmesini tavsiye etti. Ayrıca mısır ununun egzama ve sedefe iyi geldiğini belirtti. İşte detaylar… 

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olarak da görev yapmakta olan Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, bazı sağlık uzmanları taraflarından yapılan açıklamalara sert eleştirilerde bulundu. Ekmek tüketilmemesi gerektiğini savunan sağlık uzmanlarına tepki gösteren Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, kendisinin sürekli ekmek tükettiğini ve ekmeğin kansere ve diyabete iyi geldiğini bu yüzden tüketilmesi gerektiğini söyledi. Ekmeğin tüketilmemesi yönünde açıklama yapanların bunu nereden uydurduğunu bilmediğini belirten Saraçoğlu, “Ekmek yemeyin’ diyorlar, nereden uyduruyorlar anlamıyorum. Ekmeği kansere, diyabete karşı özellikle tüketeceksiniz” dedi.

EGZAMA VE SEDEFE İYİ GELİYOR 

Ekmek tüketiminin metabolizma rahatsızlıklarına karşı koruyucu olduğunu dile getiren Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, bunun yanı sıra ekmeğin yüksek tansiyonu önlediğini dile getirdi. Bilhassa tüketilmesi gereken ekmeğin tam buğday ekmeği olması gerektiğini söyledi. 

Tüm bunların yanı sıra mısır unu tavsiyesinde de bulunan Saraçoğlu, mısır ununun egzama ve sedefe karşı önleyici özelliğinin olduğunu dile getirdi ve “Karadeniz insanlarının yüzüne baktığınızda gözenekler hemen hemen yok denecek kadar azdır. Bunun arkasından yatan en önemli sebeplerden birisi bu. Cildinin güzel olmasını isteyen mısır unundan yapılan ekmekleri tercih etmeli. Mısır unu, egzama ve sedefe karşı da önleyici özelliğe sahiptir” ifadelerine yer verdi. 
 

About

Check Also

Bahar Temizliğinde Temizlik Maddelerine Dikkat!

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, bahar ayının gelmesiyle birlikte bahar temizliği yapan vatandaşlara yönelik uyarıda bulundu. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir