Çarşamba , Temmuz 18 2018

İçişleri Bakanı Soylu: FETÖ'den Tutuklanan Kişi Sayısı 55 Bin 665


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Darbe teşebbüsünün gerçekleştiği 15 Temmuz 2016 tarihinden bu tarafa darbe teşebbüsü ve FETÖ terör örgütü ile ilgisi olduğu tespit edilen 55 bin 665 kişi tutuklandı. FETÖ terör örgütünün şifreli haberleşme programı olan Bylock kullanıcı sayısı ise bugüne kadar 102 bin 596’ya ulaştı. Şimdiye kadar da 23 bin 171 Bylock kullanıcısına adli işlem uygulandı. İçişleri Bakanlığı bünyesinde çalışan ve FETÖ terör örgütü ile ilgisi olduğu tespit edilen 14 bin 754 kişi görevden uzaklaştırılırken 29 bin 261 kişi ise görevinden men edildi.” ifadelerine yer verdi. 
    

Emniyet Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı Müfettişlik Temel Eğitimi ve Güncelleme Seminerinde konuşma yapan İçişleri Bakanı Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:
    

“İçişleri Bakanlığı bünyesinde bugüne kadar 44 bin kişi hakkında FETÖ terör örgütü ile iltisaklı oldukları gerekçesiyle işlem yapıldı. Hakkında işlem yapılan ancak suçsuz olduğu tespit edilince görevine iade edilen kişi sayısı ise 7 bin 602. Yürütülen FETÖ soruşturmaları neticesinde 234 bin 419 kişinin pasaportu iptal edilmiştir. 15 Temmuz 2016 darbe girişimini tek başına FETÖ terör örgütünün başındaki meczubun yaptığına ve arkasında Amerika’nın olmadığına inanmamızı bekliyorlar. FETÖ terör örgütünün tam manasıyla bittiğini iddia edenler, büyük bir yanılgı içerisindedir. Bunlar, matruşka gibi açtıkça içinden çıkıyorlar. Sırf terör yüzünden 93 belediyeye başkanvekili ataması yaptık.”
    

Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok ise şunları dile getirdi:
    

“17-25 Aralık kumpasının ardından FETÖ terör örgütü ile irtibatını ya da iltisakını sürdürdüğü tespit edilen 22 bin 987 teşkilat mensubu, görevlerinden ihraç edilmiştir. Resen emekli olan ya da istifa vb. nedenlerle mesleği bırakan personelin bin 393’ü hakkında rütbe, unvan ve bunlardan elde edilen haklarının geri alınması işlemi uygulanmıştır. Şu anda açıkta olan 12 bin 36 teşkilat mensubunun durumlarıyla ilgili inceleme titizlikle sürmektedir. 15 Temmuz 2016 tarihinden evvel teşkilat içerisindeki hainlerin elebaşları, görevlendirilen uzaklaştırılmamış olsaydı 16 Temmuz günü nasıl bir sabaha uyanacağımız herkes tarafından merak edilen bir konu.”   

About

Check Also

Adnan Oktar’ın Villasına Giren Polisler 127 Kamerayı Görünce Şok Oldu

Adnan Oktar suç örgütüne yönelik İstanbul merkezli 5 ilde düzenlenen operasyonlarda önemli gelişmeler yaşanmaya devam …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir