Cuma , Haziran 22 2018

İçişleri Bakanı Soylu Net Konuştu: Kandil’i Tarumar Edeceğiz!


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamada PKK’nın kamp kurarak barınmaya çalıştığı Kandil’e operasyon sinyali verdi. Soylu, PKK Kamplarının tarumar edileceğini söyleyerek ‘Kandile oturacağız’ dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan bölücü terör örgütü PKK’ya yönelik sınır dışı operasyon sinyali geldi. Katıldığı Plan ve Bütçe Komisyonu’nda açıklamalarda bulunan Soylu, burada Milletvekillerinin sorularına da yanıt verdi. PKK’ya yönelik olarak net ve kararlı olduklarını vurgulayan Süleyman Soylu, Kandil’e sınır dışı operasyon sinyali verdi.

‘KANDİLE GİDİP OTURACAĞIZ’

Açıklamasında Kürt vatandaşları Kandil tehdidinden kurtaracaklarını belirten Soylu, yapacağımız iller var diyerek devam ettiği açıklamasına, sınırın 25 kilometre ötesinde yer alan kampların tamamını tarumar edeceklerini söyleyerek PKK’ya yönelik sınır dışı operasyon sinyali verdi. Soylu, Kandil’e gidip oturacağız ifadeleriyle sözlerine devam etti.

NURİYE VE SEMİH SORUSUNA VERDİĞİ CEVAP ŞAŞIRTTI

Soylu’ya Nuriye Gülmen ve Semih Özakça sorusu yöneltildiğinde ise kimsenin bilmediği bir şeyi açıklayarak kızının etrafından tam üç kez DHKP-C’li teröristlerin alındığını söyleyerek ailesine yöneltilen tehditlerden bahsetti. Soylu, her gün oğlu ve kızının öldürüleceğini düşünerek evden çıktığını söyleyerek Nuriye Gülmen ve Semih Özakça sorusunu da yanıtlamış oldu.
 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir