Cumartesi , Ağustos 4 2018

İğrenç Olay! Din Öğretmeni 5 Öğrencisini Taciz Etti


Diyarbakır’ın Yenişehir İlçesi’nde görevli olan bir Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni, 5 kız öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu iddiası ile tutuklandı ve cezaevine gönderildi. İşte haberin detayı…

Ülkemizde ve dünyada her geçen gün artarak devam etmekte olan çocuklara ve kadınlara yönelik cinsel taciz olayları giderek artmaya devam ediyor. Diyarbakır’a bağlı merkez Yenişehir İlçesi’nde yaşları 11 ve 15 arasında değişmekte olan 5 kız öğrenci, okulda görevli olan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni E.Y’nin kendilerine cinsel tacizde bulunduğunu iddia ettiler ve bunu rehberlik öğretmenlerine anlattılar. Rehberlik öğretmeni ise durumu idareye bildirdi ve olay emniyete taşındı.

DİN ÖĞRETMENİ TACİZDEN TUTUKLANDI

5 kız öğrencinin Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni E.Y tarafından tacize uğradıklarını söylemesinin ardından ve olayın emniyete taşınmasının ardından E.Y, kısa süre içerisinde polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Emniyette ise işlemleri tamamlanan ve suçlamaları kabul etmeyen E.Y ise sevk edildiği adliyede tutuklandı ve gözaltına alındı.

E.Y hakkında şikayetçi olan öğrencilerden M.T ise E.Y’nin kitap okuma dersinde yanına gelip boynunu ellediğini ve sonrada saçlarını elleyerek taciz ettiğini ifade etti. Ayrıca sınavlarda kendisine kopya verdiğini de dile getirdi. M.M isimli bir başka öğrenci ise E.Y’nin yine kitap okuma dersinde kendisinin yanına geldiğini ve vücuduna dokunarak taciz ettiğini söyledi.

About

Check Also

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Girişimlerinden Sonra Tamimi Özgürlüğüne Kavuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan girişimlerinin ardından İsrail tarafından serbest bırakılan Ahed Tamimi’yi telefonla arayarak cesaretinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir