• BIST107.401
 • Altın173,640
 • Dolar4,1031
 • Euro4,9999
 • İstanbul 21 °C
 • Ankara 14 °C
 • GAZETELER
 • Günün Manşetleri
Tüm Gazete Manşetleri »

İHH, Uyuşturucu İle Mücadele İçin İlk Konferansı Trabzon'da Düzenledi

İHH insani Yardım Vakfı ülkemizde son dönemlerde özellikle gençler arasında yaygınlaşan uyuşturucuya toplumun dikkatini yöneltebilmek için 'Mahallene ve Okuluna Sahip Çık! Uyuşturucuya Hayır!' sloganları eşliğinde 31 şehirde uyuşturucu ile mücadele...
İHH, Uyuşturucu İle Mücadele İçin İlk Konferansı Trabzon'da Düzenledi
İHH, Uyuşturucu İle Mücadele İçin İlk Konferansı Trabzon'da Düzenledi İHH, Uyuşturucu İle Mücadele İçin İlk Konferansı Trabzon'da Düzenledi İHH, Uyuşturucu İle Mücadele İçin İlk Konferansı Trabzon'da Düzenledi

İHH insani Yardım Vakfı ülkemizde son dönemlerde özellikle gençler arasında yaygınlaşan uyuşturucuya toplumun dikkatini yöneltebilmek için 'Mahallene ve Okuluna Sahip Çık! Uyuşturucuya Hayır!' sloganları eşliğinde 31 şehirde uyuşturucu ile mücadele konulu konferanslar düzenleyecek. 
    

Uyuşturucu ile mücadele konulu konferanslardan ilkinin Trabzon'da düzenlendiğini belirten İHH İnsani Yardım Vakfı, 'Mahallene ve Okuluna Sahip Çık! Uyuşturucuya Hayır!' başlıkları ile ülkemizde uyuşturucu bağımlılığı ile suç işleme oranının en fazla olduğu 47 şehrimizin içerisinden seçtiği 31 şehirde konferanslar verecek. Bu konferanslar ile varılmak istenen ana hedef ise uyuşturucu problemi ve madde bağımlılığıyla ilgili farkındalık oluşturarak uyuşturucu ile mücadelede toplumsal bilinçlenme sağlamaktır. İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından düzenlenecek uyuşturucu konulu konferanslar, il sağlık müdürlükleri, akademisyenler, üniversiteler, belediyeler, gazeteciler ve ilgili kurumlarla koordineli yapılacak. İHH İnsani Yardım Vakfı Yönetim Kurulu üyesi Osman Atalay'ın liderliğinde yapılacak olan uyuşturucu ile mücadele konulu konferansların ilki ise Trabzon'da yapıldı. 
    

İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından yapılan açıklamada ise "Sigara, alkol ve uyuşturucu ile tanışma yaşı her geçen yıl düşüyor. Bu hususlarla ilgili en büyük tehlike ise risk grubunu 12-17 yaş aralığındaki gençlerin oluşturmasıdır. Ülkemizde sessiz ve derinden ilerleyen uyuşturucu kullanımı tehlikeli boyutlara ulaşmıştır. Genel uyuşturucu kullanımında artış %17 seviyelerinde iken bonzaide ise %38 seviyelerine ulaştı. Ülkemizin uyuşturucu haritası incelendiğinde ise uyuşturucu kullanımının Marmara'da %33, İç Anadolu'da %19, Akdeniz'de %14, Ege'de %11, Doğu Anadolu'da %10, Güneydoğu Anadolu'da %9, Karadeniz'de ise %4 olduğu görülür. Ülkemizde uyuşturucu bağımlısı kişi sayısı ise 1 milyon 700 bin kişidir." ifadelerine yer verildi.       
 

Kaynak: Haber Kaynağı
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

Diğer Haberler