Çarşamba , Temmuz 18 2018

İmamın Ecevit’e Söyledikleri Şok Etkisi Yarattı! “Altını Islatan Başbakan”


Karabük’te düzenlenen bir etkinliğe katılan Türkiye Diyanet Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaman, eski Başbakan Bülent Ecevit için söyledikleri ile herkesi şaşkına çevirdi. İşte detaylar…

Karabük’te 18 Aralık’ta Yenice Merkez Cami’de düzenlenen bir etkinliğe katılan Türkiye Diyanet Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaman, etkinliğe katılanlara bir konuşma yaptı. Sendikaların hakkında bilgi vermek ve bu konuda açıklamalarda bulunmak için söz alan Yaman, bir ana siyasi bir konuşma yaptı ve herkesi şaşkına çevirdi. 
AK Parti hükümeti öncesinde çok destek almadıklarını söyleyen Yaman, şimdi ise istedikleri desteği alabildiklerini söyledi ve ardından da eski Başbakan Bülent Ecevit hakkında duyanları şaşkına çeviren açıklamalarda bulundu ve “Geçmiş hükümetlerin bize ne verdiği ortada, bu hükümetten istediğimizi alıyoruz. Geçmişte bu yakınlığı göremiyorduk. Kendine mukayyet olamayan başbakanlardan, altı bezlenen, altını ıslatan Başbakan’dan bu millete ne fayda gelir” dedi.

BİLSEYDİM SÖZ HAKKI VERMEZDİM 

Bu sözlerinden sonra ise çok sayıda tepki alan Yaman, yeni bir açıklama yaptı ve söylediği bazı cümleleri hatırlamadığını eğer yanlış anlaşıldıysa da özür dileyebileceğini belirtti. 

Bu olayın ardından ise bölgenin müftüsü olan Mehmet Bayam’da açıklamalarda bulundu. Yaman’ın bu şekilde konuşacağını tahmin etmediklerini söyleyen Bayam, Böyle konuşacağını bilseydim elbette söz hakkı vermezdim. Densizlik yaptı. Siyasi görüşümüz ne olursa olsun, bizler devlet memuruyuz ve bu ülkenin devlet adamlarına laf söylemeyi hoş görmeyiz. Dinimiz, ölülerin arkasından konuşmayı men eder” dedi.
 

About

Check Also

Adnan Oktar’ın Villasına Giren Polisler 127 Kamerayı Görünce Şok Oldu

Adnan Oktar suç örgütüne yönelik İstanbul merkezli 5 ilde düzenlenen operasyonlarda önemli gelişmeler yaşanmaya devam …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir