Cumartesi , Temmuz 21 2018

Instagram Hikayelerine Hangi Özellik Geliyor?


Kendini sürekli yenileyen Instagram, uygulamaya ekleyeceği yeni bir özelliğin hazırlığı içerisinde. Bu yeni özellik ile birlikte Instagram hikayelerine, Twitter benzeri yeni retweet özelliği geliyor. 
    

Instagram uygulamasının bel kemiğinin hikayeler özelliği olduğuna dair şüphe yoktur. Hikayeler özelliği sayesinde yıldızı parlayan Instagram, özelliklerini yenilemede oldukça istikrarlı davranıyor. Uygulamalarını yenilemediği sürece sosyal medya ortamında barınamayacağının bilincinde olan Instagram, Twitter’ın retweet mantığından hareket ederek getireceği yeni özelliği kullanıcılarının hizmetine sunmanın hazırlığı içerisinde. 
  

Instagram Tarzı Retweet
    

Instagram tarzı retweet ile birlikte bir kullanıcı, başka bir kullanıcının hikayesini alıntılayarak kendi hikayeleri bölümünde paylaşma imkanına kavuşacak. Bu sayede kullanıcılar, hikayelerini paylaşmak istedikleri diğer kullanıcıların hikayelerini paylaştıkları gibi bu hikayeler hakkında yorumda yapabilecek. Hikayelerin kopyalanma ihtimalini de göz ardı etmeyen Instagram, buna yönelikte kullanıcıları alıntı yaptıkları hikayeye yönlendirerek önlem alıyor. Bu önlem sayesinde retweet yapılan hikayenin kime ait olduğu da görünecek. 
    

Instagram, kendi tarzında yarattığı retweet özelliğini birkaç kullanıcı ile teste tabi tutuyor. Kısa sürede sonuçlanacak test aşamasından sonra Instagram, kendi tarzı ile oluşturduğu retweet özelliğini uygulamaya ekleyerek kullanıcılarının hizmetine sunacak.       
 

About

Check Also

İnternet Yüzünden Evlerin İçi Sokaklardan Daha Tehlikeli

Öğrenciler, yarıyıl tatiline soğuk havalarla birlikte girdi. Hal böyle olunca da çocuklar, bilgisayar, akıllı telefon …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir