Pazartesi , Haziran 25 2018

İran'dan, IŞİD'e Çok Sert Tepki


İran’ın dini lideri Hamaney’in danışmanı olan Ali Ekber Velayeti, “ABD, oluşturduğu IŞİD terör örgütü ile İslam’ı dünyaya kötü lanse etmek için çaba sarf etti.” diyerek ABD ve IŞİD terör örgütüne çok sert tepki gösterdi. 
    

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan İran dini lideri Hamaney’in danışmanı Ali Ekber Velayeti, “İslam dünyasının büyük isimlerinin konuşmaları Batı medyası tarafından sürekli sansürleniyor. IŞİD terör örgütünü oluşturan ABD yetkilileri ise İslam’ı dünyaya kötü lanse etmek için çaba sarf etti.” dedi. 
    

IŞİD Terör Örgütü ABD Tarafından Üretildi
    

Danışman Velayeti, “İslam dünyasında ihtilaf tohumları ekmeye çalışanlar var. Bunlarla mücadele etmek gerekir. Clinton tarafından da ifade edildiği gibi IŞİD terör örgütü ABD tarafından üretilmiştir. ABD’nin, böyle bir terör örgütü yaratmadaki amacı ise İslam’ı dünyaya kötü lanse etmektir. Açıkça söylemek gerekirse IŞİD terör örgütü, insan öldürmek için Blackwater gibi para tahsil ediyor. Blackwater ile IŞİD karşılaştırıldığı zaman aradaki tek farkın IŞİD terör örgütünün günahsız insanları öldürmeden önce ‘Allahu Ekber’ demesi olduğu görülür. ABD, bunu yaparak İslam öncesindeki cahiliyete, İslam elbisesi giydirmeye çalışıyor.” şeklinde konuştu. 
    

İran, Kendisini Savunma Hususunda Kimseden İzin Almaz
    

İran’ın füze ve savunma gücü ile ilgili batılı ülkelerin müzakere istemelerine dair değerlendirmelerde bulunan Ali Ekber Velayeti, “Batılı ülkeler, İran’ın halen Pehlevi döneminde olduğunu düşünerek kaybettikleri nüfuzu yeniden elde edebileceklerini düşünüyorlar. Batılı ülkeler tarafından yapılan en büyük hatalardan biri budur. Çünkü İran İslam Cumhuriyeti, kendisini savunma hususunda kimseden izin almadığı gibi kimsenin de bu konuya müdahil olmasına müsaade etmez.” dedi.      
 

About

Check Also

Suriye Operasyonuna NATO'dan Tam Destek Mesajı

ABD, İngiltere ve Fransa tarafından Suriye’de bazı hedeflere yönelik düzenlenen operasyondan sonra NATO’nun karar organı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir