Pazar , Ağustos 5 2018

Irkçılık Nedeniyle Almanya Milli Takımı’ndan Çıkarılan Mesut Özil’i Vodafone Almanya Reklamlardan Çıkardı


Almanya’da da faaliyet gösteren Telekom şirketi Vodafone, kendisine yapılan ırkçı tutumu nedeniyle Almanya milli takımı bıraktığını açıklayan Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil reklam kampanyasından çıkardığını duyurdu.

Almanya’da Dünya Kupası’nda yaşanan başarısızlığın faturası Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil kesilmiş, Mesut Özil’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile çektirdiği fotoğraf nedeniyle ırkçı eleştiriler yapılmıştı.  Mesut Özil kendisine uygulanan baskıyı, “Kazandığımızda Alman, kaybettiğimizde ise göçmenim”  sözleriyle ifade ederek Almanya Milli Takımı’ndan emekli olduğunu duyurmuştu.

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN İLE ÇEKTİRDİĞİ FOTOĞRAF OLAY YARATMIŞTI

Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile çektirdiği fotoğraf Almanya’da Eleştiri oklarının hedefi haline gelmiş, Mesut Özil’e ırkçı saldırılar yapılmıştı. Dünyanın dört bir yanından Mesut Özil’e destek mesajları yağarken Almanya Futbol Federasyonu Başkanı hatasını kabul etmişti.

REKLAM KAMPANYASINDAN ÇIKARILDI

Yaşanan bu olayların ardından Mesut Özil’e bir darbede Vodafone Almanya’dan geldi. Twitter hesabından bir açıklama yapan AK Parti İstanbul milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Vodafone Almanya’nın Mesut Özil’i reklam kampanyasından çıkardığı haberini verdi. AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Vodafone TR’nin bu konuda mutlaka bir açıklaması olacağını belirtirken henüz Vodafone tarafından Bu konuda bir açıklama yapılmadı. Reklam kampanyasından çıkarılan Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil tarafından da henüz yapılan bir açıklama yok.

About admin

Check Also

Son Şampiyon Almanya Dünya Kupası’nda Havlu Attı

Dünya Kupasının son şampiyonu Almanya,  Rusya’da düzenlenen 2018 Dünya Kupası son maçında havlu attı. Güney …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir