Bakan Varank kalkınma ajanslarına çok sayıda personel alınacağını açıkladı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, kalkınma ajanslarına 2020 yılında 191 yeni personel alımı yapılacağını duyurdu.

Bakan Varank kalkınma ajanslarına çok sayıda personel alınacağını açıkladı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, Bakanlığının koordinasyonunda kalkınma ajanslarının faaliyetlerine devam ettiğini belirterek 2020 yılında ajanslara 191 yeni personel alımı yapılacağını, alınacak olan personellerden 125'inin uzman pozisyonunda görev yapacağını ifade etti. Sosyal medya hesabından bir duyguyu paylaşan Bakan Varank, kalkınma ajanslarının daha da güçleneceğini belirterek alınacak olan personellerin ajansları için taze kan olacağını dile getirdi.

Başvuracak adaylar için eğitim şartı

banner32
Personel alımı hakkında sosyal medya hesabından detaylı bilgiler veren Bakan Varank, alınacak olan 125 uzman personelin üniversitelerin İktisadi ve İdari bilimler, şehir bölge planlama, mühendislik, hukuk ve sosyoloji bölümü mezunlarından alınacağını belirtirken, başvuruların 'http://sinavbasvuru.sanayi.gov.tr'  internet adresi üzerinden yapılacağını ifade etti.

Türkiye'de kalkınma ajansı sayısı 26 oldu

2006 yılında ilk olarak İzmir ve Çukurova kalkınma ajansları kurulurken Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından verilen bilgilere göre 2008 ve 2009 yıllarında yurt genelinde ajanslarının sayısı 26'ya yükseldi. Çeşitli bölgelerde bulunan ajanslar bölgeler arası gelişmişlik farkını azaltmak amacıyla faaliyet gösteriyor. Ajanslar aynı zamanda bölgede önceliklere göre finansal destek sağlarken, faaliyet gösterdikleri bölgelere yatırım potansiyellerini belirliyor ve yurtiçinde ve yurtdışında yatırımcılara tanıtım yapıyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@