Çok sayıda işçi çıkaran Koton İzmir'de protesto edildi

Dünyada giyim sektörünün önemli markalarından biri olan Koton, Türkiye genelinde çok sayıda işçiyi işten çıkardı. İzmir'de işten çıkarılan işçiler mağazanın önüne gelerek firmayı protesto etti.

İş Dünyası 19.11.2019, 21:00 20.11.2019, 00:07 Kübra Kozbay
Çok sayıda işçi çıkaran Koton İzmir'de protesto edildi

Giyim sektörünün öncülerinden olan Koton iddiaya göre Türkiye genelinde çok sayıda kişiyi işten çıkardı. İzmir'de toplamda 14 Türkiye genelinde ise 70 kişiyi işten çıkardığı iddia edilen Koton'un Alsancak'ta bulunan mağazası önüne gelen işçiler durumu protesto etti. Türk-İş’e bağlı Koop-İş Sendikası, Koton tarafından işten çıkarılan işçiler adına açıklama yaptı.

Uygulamaların bir kısmına son verilecek

banner32
Koop-İş İzmir Şube Başkanı Umut Başyayla, işçiler adına basın açıklamasını okurken firma tarafından çalışanlara yönelik yazılı bir açıklama yayınlandığını belirterek yapılan uygulamaların bir kısmına son verileceğini söyledi. Uygulamaya son verilmesi ile birlikte işten çıkarılan işçilerin işlerine geri dönüp dönemeyeceği ise şu anda bilinmiyor.

Masaya oturmak istiyoruz

Koop-İş İzmir Şube Başkanı Umut Başyayla basın açıklamasının devamında işveren ile sorunların çözümüne konuşmak için masaya oturmak istediklerini belirterek, işten çıkarılan işçiler geri alınana kadar mücadele etmeye devam edeceklerini söyledi. Koton firmasını uyaran Başyayla, yapılan bu yanlıştan vazgeçmeye ve işten çıkarılan işçilerin geri alarak sorunların çözümü için sendika ile diyalog kurmaya davet ettiklerini ifade etti. Alsancak'ta bulunan Koton mağazası önünde protesto gösterisi yapan işçiler daha sonra herhangi bir olay çıkarmadan dağıldı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@