Efsane Cuma indirimleri 29 Kasım'da başlıyor

Tüm dünyada Kara Cuma ve Efsane Cuma ismi ile bilinen Black Friday indirimleri 29 Kasım'dan itibaren başlayacak. Dünya genelinde 29 Kasım'dan itibaren birçok markada indirimli ürünler satışa çıkacak.

İş Dünyası 18.11.2019, 20:52 Kübra Kozbay
Efsane Cuma indirimleri 29 Kasım'da başlıyor

Efsane Cuma indirimleri her yıl olduğu gibi bu yıl da tüketiciler tarafından yakından takip ediliyor. Büyük markaların neredeyse yarı fiyatına sattığı ürünleri satın almak isteyen alışveriş meraklıları şimdiden indirimleri takip etmeye başladı. Kara Cuma adıyla da bilinen Black Friday indirimleri 29 Kasım'dan itibaren hem Türkiye'de hem de dünyada başlayacak. Birçok marka indirimlere dahil olacak.

Kara cuma indirimleri bir hafta sürecek

banner32
Alışveriş tutkunlarının heyecanla beklediği Black Friday indirimleri 29 Kasım'da başlayacak ve yaklaşık 1 hafta boyunca devam edecek. Türkiye'de kara cuma indirimlerini heyecanla bekleyen tüketiciler olduğu gibi tepki gösterenler de var. Kara Cuma aslında Şükran gününden bir gün sonrasına yani Kasım'ın son cumasına verilen isim oluyor. Bu yıl Kasım ayının son cuması 29 Kasım tarihine denk geldiği için Black Friday indirimleri de 29 Kasım'da başlıyor.

Bazı markalar Bu haftadan indirime giriyor

Ancak yine de Black Friday indirimleri bazı markalarda daha erken tarihte başlayacak. Birçok büyük marka bu hafta cuma gününden itibaren indirimli ürünlerini satışa çıkaracağını duyurdu. Black Friday indirimleri ilk olarak 1961 yılında gazetelerde duyurularak başlamıştı. Philadelphia’da o gün alışveriş nedeniyle oluşan trafik yoğunluğu ve kargaşa nedeniyle bu indirim gününe Kara Cuma adı verildi. Hem mağazalar hem de vatandaşlar için son yıllarda önemli bir gün haline gelen efsane cuma indirimleri kapsamında büyük markaların ürünlerini neredeyse yarı fiyatına almak mümkün oluyor. Özellikle pahalı markaların ürünlerinde yapılan bu indirimler tüketicileri de memnun ediyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@