Sağlık Bakanlığı 17 bin 689 sözleşmeli personel alımı yapacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Sağlık Bakanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere 17 bin 689 sözleşmeli personel alımını onayladığı duyuruldu. Bakan Koca bu pozisyonlar için sürecinin hemen başlayacağını söyledi.

İş Dünyası 30.11.2019, 10:06 Melek Eren
Sağlık Bakanlığı 17 bin 689 sözleşmeli personel alımı yapacak

Sağlık Bakanı Fahrettin koca Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı hakkında açıklamalar yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın daha önce sağlık atamaları ile ilgili müjdeyi verdiğini hatırlatan Bakan Koca, 17 bin 689 sözleşmeli sağlık personeli alımı için pozisyon ihdasının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandığını söyledi. Bakan Koca açıklamasının devamında bu pozisyonlar için alım sürecinin hemen başlayacağını dile getirdi.

Aralık ve Şubat aylarında 2 dönem alım yapılacak

ÖSYM tarafından Sağlık Bakanlığı personel alımı kılavuzu yayınlanacağını belirten Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ardından da alımların 2 dönem olarak yapılacağını dile getirdi. Açıklamasının devamında Sağlık Bakanlığı personel alımlarının Aralık ve Şubat aylarında yapılacağını belirten Bakan Koca, alınacak olan personel ve pozisyonlarla ilgili de detaylı bilgiler verdi.

Toplam 17 bin 689 kişi alınacak

Sağlık Bakanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere toplam 17 bin 689 sözleşmeli personel alınacağını belirten Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, alınacak olan personellerin 7 bin 525’inin hemşire 6 bin 951’inin sağlık teknisyeni ve teknikeri, 2 bin 182’sinin ebe olacağını belirterek geri kalan personellerin dağılımını anlattı. Bakan Fahrettin Koca’nın yaptığı açıklamaya göre Sağlık Bakanlığı bünyesine fizyoterapist, psikolog, sosyal çalışmacı, diyetisyen, biyolog, çocuk gelişimcisi, odyolog, iş ve uğraşı terapisti, konuşma terapisti, sağlık fizikçisi ve perfüzyonist unvanlarında alım yapılacak.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@