Yeni Nissan Micra Türkiye'de satışa çıktı

Merakla beklenen yeni Nissan Micra Türkiye'de satışa çıktı. Dünyada 2017 yılında piyasaya çıkan Nissan Micra, ülkemizde ise 2 yıl sonra satılmaya başlandı.

Yeni Nissan Micra Türkiye'de satışa çıktı

İstanbul'da düzenlenen bir basın toplantısı ile yeni Nissan Micra'nın tanıtımı yapıldı. Toplantıda konuşma yapan Nissan Türkiye Genel Müdürü Emre Doğueri, ilk olarak aracın 1983 yılında olduğunu ve dünyada o günden bu yana kadar 7 milyondan fazla satış yapıldığını söyledi.  Türkiye'de ilk olarak 2013 yılında Nissan Micra satışına başlandığını belirten Doğueri, bugüne kadar 54 binin üzerinde satış yaptıklarını ve bu araca çok güvendiklerini dile getirdi.

Türkiye yollarına Micra'yı çıkardık

banner32
Basın toplantısında açıklamalarına devam eden Doğueri, Türkiye ekonomisinin lokomotifi olan otomotiv sektörünü daha güçlü kılmak adına Nissan'ın sürekli çalıştığını belirterek, sektörün daralmasına rağmen pazarı geliştirecek adımlar attıklarını söyledi. Bu adımların en yenisini yaptıklarını belirten Doğueri, yeni Micra’nın Türkiye yollarına çıktığını söyledi.

Farklı tasarım ve motor ile geldi

Nissan’ın pazar payına da değinen Doğueri, dünyada 30 yılı aşkın süreden bu yana tasarımı değişen ve ruhu değişmeyen ikonik modelleri ile Türkiye'deki varlıklarını güçlendirmeyi planladıklarını belirterek, hem Türkiye'nin otomotiv sektörüne hem de ülke ekonomisine katkıda bulunmayı hedeflediklerini açıkladı. Doğueri, yeni mikro modeli ile yılsonunda yüzde 3 pazar payı hedeflediklerini söyledi. Diğer yandan yeni Nissan Micra eski modellerine oranla farklı bir motor ve tasarımla geldi. Eski modellerine oranla daha sportif, daha premium, daha atletik ve daha konforlu bir sürüş deneyimi yaşatan yeni Nissan Micra, iç tasarımında farklı renkleri ile dikkatleri üzerine topluyor. Aynı zamanda aracın diğer modellerden de farklı bir motora sahip olduğu öğrenildi. Yeni Nissan Micra Türkiye'de 108 bin 900 TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@