Pazar , Temmuz 22 2018

İşitme Engelli Hastasından Bıçak Parası Alan Doktor Suçüstü Yakalandı


Trabzon’da işitme engelli hastasından 2 bin lira bıçak parası isteyen Kulak Burun Boğaz servisinde görevli doktor, hastadan parayı alırken suçüstü yakalanarak tutuklandı.

Trabzon’da kulak burun boğaz servisinde görevli doktor ameliyat için işitme engelli hastasından 2 bin lira bıçak parası istedi. Doktor,  hastadan parayı aldığı sırada suçüstü yakalanarak tutuklandı.

BIÇAK PARASI OLARAK 2 BİN LİRA İSTEDİ

Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi kulak burun boğaz servisine babası ile birlikte giden işitme engelli Turgay Y, Doç. Dr. Erkan Vuralkan’a muayene oldu. İddiaya göre ameliyat için Doç. Dr. Erkan Vuralkan,  hastadan 2 bin lira para istedi. Hastanın babası Volkan B.  kendisinden bıçak parası istediğini iddia ettiği doktoru Sağlık Bakanlığı’na şikayet etti. Bakanlık yetkililerinin ihbarı üzerine Trabzon Emniyet Müdürlüğü harekete geçti. Dün Volkan B. ile görüşen polis ekipleri, seri numaraları alınmış paraları doktora vermesini istedi. Seri numaraları belirlenmiş 2 bin lira parayı alan Doç. Dr. Erkan Vuralkan suçüstü yakalanarak gözaltına alındı. Daha sonra Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen Doç. Dr. Erkan Vuralkan emniyette işlemleri tamamlandıktan Sonra adliyeye sevk edildi.

SUÇLAMALARI KABUL ETMESİ

Emniyette verdiği ifadede suçlamaları kabul etmeyen ve kendisine Komplo kurulduğunu iddia eden Doç. Dr. Erkan Vuralkan,  çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Olayla ilgili olarak Sağlık Bakanlığı tarafından da idari soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

About admin

Check Also

Adet Sancılarına Dondurma İyi Geliyor

Yaz kış tüketmek istediğimiz dondurmanın çok önemli bir faydası ortaya çıktı. Birçok hastalığın tedavisinde dondurmanın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir