Cumartesi , Temmuz 21 2018

İsrail, Barışa ve Huzura Balta Vuruyor


Malezya Başbakan Yardımcısı Ahmet Zahid Hamidi, “İsrail denilen küçük bir ülke, Müslüman ve Hıristiyan dinlerine mensup kişilerin Kudüs’te yaşama haklarını ellerinden almaya çalışıyor.” dedi. 
    

Meleka kentindeki Noel kutlamaları esnasında açıklamalarda bulunan Malezya Başbakan Yardımcısı Hamidi, Kudüs’te barış ve huzurun tesis edilmesi için tüm dünyanın çaba sarf ettiğini belirtti. 
    

Tüm dünya tarafından Kudüs’e barış ve huzurun gelmesi için çaba sarf edildiğine ancak İsrail ve müttefikleri tarafından inatla buna karşı çıkıldığına değinen Malezya Başbakan Yardımcısı Ahmet Zahid Hamidi, “Kudüs ile ilgili tasarının BM Genel Kurulunca ezici çoğunlukla kabul edilmesi bölgede barış ve huzurun hakim olunmasının istendiğine dair en önemli delildir. Ancak İsrail denilen küçük bir ülke ile müttefikleri, Müslüman ve Hıristiyan dinlerine mensup kişilerin, bu haklarını ellerinden almaya çalıştığı gibi bölgeye barış ve huzurun hakim olmaması için ellerinden gelen gayreti göstermektedirler.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

About

Check Also

İsrail, Beşar Esad'ı Öldürmekle Tehdit Etti

Reuters haber ajansı tarafından geçilen son dakika haberine göre İsrail Enerji Bakanı Yuval Steinitz, İran’ın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir