Pazar , Haziran 24 2018

İsrail Kudüs'te Katliam Yapıyor! Şehit Sayısı 3'e Çıktı!


Mescid-i Aksa’da İsrail polisi yine katliam yaptı. Bugün Cuma namazına girmek isteyen Filistinlilere yapılan müdahale sonucunda ölü sayısı 3’e yükseldi. 

Geçtiğimiz Cuma günü İsrail güvenlik güçlerinin Mescid-i Aksa’ya girişleri kapatmasının ardından kentte başlayan gerginlik bu Cuma’da devam etti. Müslümanlar günlerdir dışarıda namaz kılmak zorunda kalırken, bugün Cuma saatinde Mescid-i Aksa çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı. İsrail polisi sadece 50 yaş üstündekilere Mescid-i Aksa’ya giriş izni verdi. Onlar da detaylı bir şekilde dedektörle aranınca Filistinliler tepki gösterdi. Olaylar bir anda büyüyünce de İsrail askerleri Filistinlileri katletmeye başladı. Filistinliler ve İsrailli güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Çatışmada 3 kişi öldü, 140 kişi yaralandı. 

MESCİD-İ AKSA’DA CUMA NAMAZINI KILMAK İSTEDİLER
Cuma namazı için Mescid-i Aksa’ya girmek isteyen Filistinliler ile İsrail askerleri ile çatıştı. Ancak çatışma kısa süre sonra katliama döndü. İsrail askerleri 3 Filistinliyi şehit ederken, yetkililerden alınan bilgilere göre 140 kişi de yaralandı. 

 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir