Çarşamba , Haziran 20 2018

İsrail'den Son Dakika Kararı! Metal Dedektörleri Kaldırılacak!


İsrail kanallarından birinin yaptığı habere göre, Mescid-i Aksa’nın kapılarına kurulan metal arama dedektörleri kaldırılacak. İsrail polisi bunun yerine el dedektörleri kullanacak. 

İddialara göre İsrail tarafından Aksa kapılarına yerleştirilen metal arama dedektörleri kaldırılacak. Günlerdir bu dedektörler nedeniyle kentte yaşanan gerginliklerin de son bulması bekleniyor. İsrail’in kanal 2 televizyonun haberine göre polis bu gece dedektörleri kaldırıyor. Bundan sonrasında ise Aksa’nın kapılarına el dedektörleriyle arama yapacak polis güçleri yerleştirilecek. Bu adıma Kudüs Emniyet Müdürü Yoram Ha-Levy ve Kudüs Belediye Başkanı Nir Berekat’ın da destek verdiği iddia ediliyor. Başka bir haber ise mini kabine toplantısı yapılarak Kudüs’teki son gelişmelerin değerlendirileceği yönünde. Henüz İsrail makamlarından ise konu hakkında bir açıklama yapılmadı. 

KENTTE GERİLİM DEVAM EDİYOR
Diğer yandan Mescid-i Aksa’nın kapısında gerilim bugün de devam etti. İsrail güçleri Müslümanlara yine müdahalede bulundu. Filistinliler, Elektronik dedektörlerden aranarak Harem-i Şerif’e girmeyi reddederken, İsrail polisinin müdahalesi sonucunda bazı Filistinliler yaralandı. Esbat kapısında toplanan Filistinlilere İsrail polisi göz yaşartıcı gaz ve ses bombalarıyla müdahale ederek dağıtmaya çalıştı. 

 

About

Check Also

Suriye Operasyonuna NATO'dan Tam Destek Mesajı

ABD, İngiltere ve Fransa tarafından Suriye’de bazı hedeflere yönelik düzenlenen operasyondan sonra NATO’nun karar organı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir