Cuma , Haziran 22 2018

İsrailli Bakandan, Hamas Liderlerine Suikast Talimatı


İsrail, içindeki nefret ve öfkeyi her fırsatta dile getiriyor. Bu seferde İsrailli Bakan Ariel, Gazze’de bulunan Hamas liderlerine suikast düzenlenmesi için talimat verdi. 
    

İsrail ordusundan oluşan birlikler, Batı Şeria’nın Nablus kentinde yakın zamanda düzenlenen saldırı neticesinde öldürülen Yahudi yerleşimciden Filistin halkını sorumlu tutuyor. Yahudi yerleşimciye saldırıyı düzenleyen Filistinlilerin yakalanması için baskılar her geçen gün artarken, henüz tespit edilemeyen kaynaklar ise İsrail’in, saldırıyı planlamakla suçladığı ve içerisinde bazı Hamas liderlerinin de isimlerinin yer aldığı liste yayınladığını ileri sürdü. Bu listeye istinaden İsrail Ziraat Bakanı Auri Ariel, Gazze’de bulunan Filistinli liderlere yönelik bir dizi suikast yapılmasını hükümetten bizzat istedi. 
    

Öldürmenin Zamanı
    

Yahudi Evi Partisinin meclisteki temsilcisi olan, aynı zamanda aşırı sağcı ve illegal Yahudi yerleşimci Bakan Ariel, radyo kanalındaki açıklamasında İsrail ordusunun, Gazze’ye saldırı düzenlemesinin ve bozguncuları öldürmesinin zamanının geldiğini ifade etti. 
    

İsrail ordusu tarafından Gazze’ye gerçekleştirilen bombardımanların, Gazze’den İsrail’e gerçekleştirilen saldırılara yanıt olduğuna değinen Ariel, “İsrail ordusu, aylardır bombardıman düzenlese de bir tane dahi Filistinli bozguncu terörist öldüremedi. Hatta yaralanan dahi olmadı. İsrail ordusu tarafından hangi silahlar kullanılıyor? Ateş ve duman çıksa da bir tek Filistinli terörist dahi yaralanmıyor. İsrail ordusu tarafından gerçekleştirilen bombardımanlar neticesinde Filistinli teröristlerin ölmesinin zamanı geldi.” şeklinde açıklamalarda bulundu. 
    

Bakan Ariel, bu ifadeleriyle İsrail Savunma Bakanı Avigdor Liberman’a saldırı gerçekleştiren Filistinlilerin ailelerinin kovularak evlerinin de yıkılması yönünde çağrıda bulundu.     
 

About

Check Also

Suriye Operasyonuna NATO'dan Tam Destek Mesajı

ABD, İngiltere ve Fransa tarafından Suriye’de bazı hedeflere yönelik düzenlenen operasyondan sonra NATO’nun karar organı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir