Çarşamba , Haziran 20 2018

İstanbul Genelinde Yeditepe Huzur Uygulaması, 5 Bin Polis Katılıyor


İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından kent genelinde 5 bin polisin katılımıyla ‘Yeditepe Huzur’ adlı asayiş uygulaması yapılıyor. Gece geç saatlere kadar devam edecek olan uygulamaya havadan da polis helikopteri destek veriyor. 

İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan’ın bizzat yönetimi ile 39 ilçede dün akşam saatlerinde ‘Yeditepe Huzur’ adlı uygulama başlatıldı. Uygulamaya İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı narkotik, mali suçlar, organize suçlar, terörle mücadele, kaçakçılık ve organize suçlar biriminden 5 bin polis katılıyor. Özel harekat, çevik kuvvet ve trafik ekiplerinin yanı sıra havadan da polis helikopteri uygulamaya destek veriyor. Uygulama kapsamında şüpheli görülen kişilere Genel Bilgi Toplama (GBT) yapılırken, şüpheli araçlarda da aramalar yapılıyor. Polis ekiplerinin hedefinde ise silah, bıçak ve uyuşturucu taşıyanlar var. 

MOTOR DENETİMİ DE YAPILIYOR
Diğer yandan geçtiğimiz günlerde Türkiye’de ilk defa yapılan motosikletlere yönelik denetim de Emniyet ve jandarma birimlerinden 24 bin 661 personelin katılımıyla tekrar yapıldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatıyla yapılan uygulamanın Asayiş Dairesi ve Trafik Daire Başkanlıklarının koordinasyonunda gerçekleştirildiği öğrenildi. Uygulama, dün sabah saatlerinde başlayarak gece saatlerinde Türkiye genelinde 4 bin 145 noktada devam etti. Denetime 11 bin 211’i polis, 13 bin 450’si jandarma olmak üzere toplamda 24 bin 661 personel katıldı. Kurallara uygun olmayan sürücülere cezalar da kesildi. 

 

About

Check Also

Televizyon Programlarına Bile Çıkan Sahte Profesör Gözaltına Alındı

Televizyon programlarına çıkan, on binden fazla beyin ameliyatı yaptığı iddia edilen, ancak lise mezunu olduğu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir