Pazartesi , Haziran 25 2018

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğüne Alınacak 2000 Bekçi için Son Başvuru Tarihi Uzatıldı


İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre ilçelerdeki bekçi ihtiyacını karşılamak için 2000 bekçi alımı yapılacak. 
    

772 sayılı Çarşı ve Mahalle Bekçileri Kanununa istinaden yapılan istihdamlarla yeniden işlerlik kazandırılan ve ilgili kanunlarda yapılan değişiklik neticesinde Emniyet Hizmetleri sınıfına alınan çarşı ve mahalle bekçilerinin, kamu güvenliği sağlanırken genel kolluk kuvvetlerine yardımcı olarak aktif şekilde görev yapmasının hedeflendiği kaydedildi. 
    

Başvuru Tarihi ve Şartları
    

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi: 
    

“Bu çerçevede İçişleri Bakanlığımız tarafından 39 ilçemizde görev yapmak üzere önceden tahsis edilen 700 kişilik çarşı ve mahalle bekçisi istihdamı dışında 2 bin kişilik çarşı ve mahalle bekçisi istihdamı daha tahsis edilmiştir. Bekçilik kadrosuna başvuracak adaylar, en az lise veya dengi okul mezunu olmak, başvuru yaptığı ilde 1 yıldır ikamet etmek, askerlik görevini yapmış olmak, 30 yaşından gün almamış olmak, 6 aydan fazla hapis cezasından hükümlü olmaması şartlarını taşıyacak.”

Bu şartları taşıyan bekçi adayları, İlçe Emniyet Müdürlüklerine 9 Kasım’dan itibaren başvuru yapabilecek.
Başvurusu kabul gören bekçi adaylarından sırasıyla “Sözlü ve yazılı sınavlarda başarılı olanlar, Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması olumlu sonuçlananlar, sağlık kurulu raporunda emniyet hizmetleri sınıfında çalışmasında mahsur bulunmayanların” 2018 yılının Ocak ayında atamalarının gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Bekçilik kadrosuna son başvuru tarihi 22 Kasım 2017 iken İlçe Emniyet Müdürlüklerindeki yoğun başvurular sebebiyle başvuru süresinin 24 Kasım 2017 saat 17.00’a kadar uzatıldığı açıklandı. 

 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir