Pazartesi , Haziran 25 2018

İstanbul Üniversitesi’nde 38 Dersin Hiçbir Sınavına Girmeyen Öğrencinin Mezun Olduğu Ortaya Çıktı


İstanbul Üniversitesi’nde yaşanan not skandalların ardı arkası kesilmiyor. Öğrenci işleri personelinin para karşılığında notları yükselttiği iddialarına ilişkin yargılama süreci devam ederken bir öğrencinin 38 dersin hiç sınavlarına girmediği halde okuldan mezun olduğu ortaya çıktı.

İstanbul Üniversitesi’nde öğrenci işleri personeli para karşılığında notları yükselttiği iddiasına ilişkin yargılama süreci devam ediyor. Mahkeme devam ederken Okuldan 1 öğrencinin 38 dersi hiç sınavlarına girmeden geçtiği ve okuldan mezun olduğu öğrenildi.

ÖĞRENCİ İŞLERİ PERSONELİ PARA KARŞILIĞINDA NOT YÜKSELTTİ

Basında yer alan haberlere göre İstanbul Üniversitesi ilahiyat fakültesi öğrencisi olan Samet A. Okul dekanına giderek, öğrenci işlerinde çalışan bir memurun para karşılığında notları yükselttiğini söyledi.  Bu konuda ihbarda bulunan genç öğrenci işlerinde çalışan kişi arkadaşlarının para vererek sınav notlarının yükselttirdiğini söyledi. Bunun üzerine öğrenci işlerinde görevli memuru Mustafa Ş. görevden alındı. Memur hakkında hem idari hem de adlı soruşturma başlatıldı.

HİÇBİR SINAVA GİRMEDEN OKULDAN MEZUN OLDU

Notları değiştiren öğrenci işleri memurunun yanı sıra Savcılık tarafından usulsüz şekilde notları değiştirdin öğrenciler hakkında da bir soruşturma başlatıldı. Yapılan İnceleme sonucunda okulda öğrenci olan Taner K. İsimli gencin Bu yöntemle 7 dersinin notunu yükseltti belirlendi. Yine aynı okulda öğrenci olan Eren A.’nın ise 38 dersin hiçbir sınavına girmediği ancak buna rağmen okuldan mezun olduğu ortaya çıktı. Söz konusu öğrencinin bütünleme ve Yaz Okulu sınavlarına girmiş gibi gösterildiği öne sürüldü. Olayla ilgili olarak inceleme hala devam ediyor.

About admin

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir