Çarşamba , Haziran 20 2018

İstanbul Valiliği'nden Son Dakika Uyarısı: “Zorunlu Olmadıkça Araçlarınızla Dışarıya Çıkmayın”


İstanbul’da dün gece başlayan sağanak yağış, sabah saatlerde şiddetli yağışa dönüştü. Günlerdir yapılan uyarılara rağmen İstanbullular yağmura hazırlıksız yakalandı. Bir çok araç yollarda mahsur kalırken, bazı vatandaşlar sel sularında yüzmek zorunda kaldı. 

İstanbul’u bu sabah saatlerinde sel aldı. Açıklamalar da art arda geldi. Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, yaşanan doğal afet nedeniyle, hasar tespitinin yapılacağını ve zararın karşılanacağını belirtti. Yağış, en çok Silivri’yi etkiledi. Vatandaşlar evlerinden botlarla alınırken, saat 14.00’dan sonra daha şiddetli bir yağışın beklendiği açıklandı. 

İSTANBUL VALİLİĞİ’NDEN ÖNEMLİ UYARI
İstanbul Valiliği de bir açıklama yaparak bugün kentin yoğun yağış aldığını, ulaşımda sorun yaşanmaması için vatandaşların araçları ile trafiğe çıkmamasını istedi. Diğer yandan aşırı sağanak yağış nedeniyle trafiğe kapatılan Avrasya Tüneli 13.57’de açıldı.

AKOM’DAN SU BASKINLARI İÇİN UYARI
Aşırı yağış, kent genelinde bir çok noktada su baskınlarına neden oldu. Bir çok metro istasyonu sular içinde kalırken, sular metrobüslerin içine kadar girdi. Doğal olarak yoğun yağış nedeniyle trafik İstanbul’da tamamen durdu. Bir süre Avrasya Tüneli Anadolu-Avrupa yönü kapalı kaldı. Su baskınlarına karşı AKOM ve İstanbul Valiliği’nden art arda uyarılar geldi. Öğleden sonra yağışların etkisini daha da arttıracağının belirtildiği açıklamada, fırtına şeklinde akşama kadar yağışların süreceği, bu nedenle vatandaşların zorunlu olmadıkça özel araçları ile trafiğe çıkmamalarının gerektiği belirtildi. 

 

About

Check Also

Televizyon Programlarına Bile Çıkan Sahte Profesör Gözaltına Alındı

Televizyon programlarına çıkan, on binden fazla beyin ameliyatı yaptığı iddia edilen, ancak lise mezunu olduğu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir