Pazar , Haziran 24 2018

İstanbul’da Bayram Boyunca Ulaşım İndirimli Olacak


İstanbullulara müjdeli haber geldi.  3 günlük Ramazan Bayramı boyunca İstanbul’da toplu taşıma araçları yüzde 50 indirimli olacak. Ayrıca 30 Haziran – 1 Temmuz tarihlerinde yapılacak olan YGS sınavına katılacak öğrenci ve görevliler de bu tarihlerde toplu taşıma araçlarından ücretsiz olarak yararlanacak.

Haziran ayı toplantılarının ilk birleşiminde bir araya gelen İstanbul büyükşehir belediye meclisi Ramazan bayramı ve üniversite sınavları ile ilgili olarak önemli kararları aldı. Karar AKP ve CHP gruplarının oy birliği ile alınırken,  üç gün sürecek olan Ramazan Bayramı’nda vatandaşların ziyaretlerini rahat şekilde gerçekleştirebilmesi için 15-16-17 Haziran 2018 tarihlerinde toplu taşıma araçlarının yüzde elli indirimli olarak hizmet vereceği belirtildi.   İndirim İstanbul kart kullanılan bütün toplu taşıma araçlarında geçerli olacak.  teleferik ve nostaljik tramvay indirme dahil olduğu öğrenildi.

TOPLU TAŞIMA ÜNİVERSİTE SINAVINDA ÜCRETSİZ OLACAK

İstanbul Belediyesi Meclisi’nde alınan diye bir karar ise 30 Haziran –  1 Temmuz 2018 tarihlerinde yapılacak olan Yükseköğretim kurumlarına giriş sınavında toplu taşıma araçları ücretsiz olarak hizmet vermesi oldu.  Bu tarihler içerisinde sınava girecek olan öğrenciler ve sınavda görevli olan çalışanlar ücretsiz olarak Toplu taşıma araçlarını kullanabilecekler. Öğrencilerin sınava giriş belgelerini ve görevlerinde görevli belgelerini ibraz ederek Toplu taşıma araçlarını kullanabilecekleri belirtildi. Yine İstanbul ücrete dahil olan bütün toplu taşıma araçlarında sınav günü ücretsiz taşıma geçerli olacak.

About admin

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir