Cumartesi , Ağustos 4 2018

İstanbul'da CHP’li Belediye Başkanı Görevden Uzaklaştırıldı


CHP’nin Ataşehir Belediye Başkanı olan Battal İlgezdi, İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden uzaklaştırıldı. Haberi duyan partililer ise belediye binası önünde toplandı. Belediye Başkanı Battal İlgezdi ise kararı televizyondan öğrendiğini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ataşehir Belediye Başkanı olan Battal İlgezdi, İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırıldı! CHP Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, müfettişlerin düzenlediği raporların yanı sıra hakkında yürütülen soruşturmalar kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden uzaklaştırıldı. İlgezdi’nin görevinden uzaklaştırıldığını öğrenen partililer ise belediye binasının önünde toplandılar. Belediyenin önüne ise Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu da geldi. 

TELEVİZYONDAN ÖĞRENDİM

İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırıldığını televizyondan öğrendiğini dile getiren Battal İlgezdi, kendilerine henüz ulaşan bir şeyin olmadığını söyledi ve haklarında ortaya atılan iddiaları eleştirdi. Türkiye’de kendi kendisini şikayet eden ilk başkanın kendisi olduğunu söyleyen İlgezdi, “Bildiğiniz gibi Belediye Başkanı olarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdim. Kendini şikayet eden ilk belediye başkanı benim. Hodri meydan. Kendi belediye başkanları gitsin kendilerini şikayet etsin. Bu iddiaların hepsi yargıya taşınmış ve bunlarla ilgili beraat kararı verilmiştir. Evrak karartıyormuşuz. Yargı elinizde, medya elinizde. Varsa kararttığımız bir şey söyleyin. Kararttığımız hiç bir şey yok. Bu bir siyasi süreçtir. Hukuk burada çökmüştür. Bu bir siyasi tavırdır. Biz buradayız. Belediye başkanı olarak verilemeyecek hiçbir hesabım yok. Alnım açık. Yüzüm ak. Ben buradayım” ifadelerini kullandı. 

Öte yandan İngiltere’de ki programını iptal eden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun yarın İstanbul’a geleceği ve belediyeyi ziyaret edeceği öğrenildi.
 

About

Check Also

Son Başbakan Binali Yıldırım’dan Duygusal Veda

Türkiye’nin son başbakanı Binali Yıldırım, bugün yapılan Ak Parti grup toplantısı sırasında veda konuşması yaptı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir