Pazartesi , Haziran 25 2018

İstanbul’da Fidye Operasyonu! Kaçırdıkları Gence 18 Gün Boyunca Cinsel Saldırıda Bulup İşkence Yaptılar


İstanbul’da kendi vatandaşları tarafından kaçırılan Pakistanlı Ş.E için ailesinden 50 bin dolar fidye istendi. Kaçırılan Ş.E ise 18 gün boyunca cinsel saldırıya ve şiddete maruz kaldığı ortaya çıktı. İşte detaylar…

İstanbul’da yaşayan Pakistan uyruklu Ş.E, kendi vatandaşı olan 3 kişi tarafından kaçırıldı. Daha sonra da Suudi Arabistan’da bulunan ağabeyi aranarak 50 bin dolar fidye istendi. Bu telefon sonrasında ise Ş.E’nin ağabeyi fidyecilere 6 bin dolar yolladı. Ancak bu parayı yeterli bulmayan fidyeciler ise Ş.E’nin ailesini arayarak onlardan da 50 bin dolar istedi.

40 BİN LİRA YOLLADILAR

Aile gelen telefon sonrasında şok olurken, hemen Ş.E’yi kurtarmak için Türkiye’de bulunan tanıdıklarını aradılar ve fidyecilere 40 bin lira para ödediler. Ancak bu parayı da almalarına rağmen para istemeye devam ettiler ve bu sefer aile de yine tanıdıkları sayesinde polise başvurdu. İhbar üzerine ise harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Ş.E’nin Pendik Kavakpınar Mahallesi’nde tutulduğunu tespit etti ve hemen eve operasyon düzenlendi ve 3 fidyeci kıskıvrak yakalandı. Ş.E’yi kaçıranlardan birinin ise ev arkadaşı olduğu da ortaya çıktı.

Bunun yanı sıra 18 gün boyunca mahsur tutulan Ş.E’nin hem cinsel saldırıya hem de şiddete maruz kaldığı öğrenildi. Yakalanan şahıslar ise adliyeye sevk edilirken, yasa dışı yollarla Türkiye’ye girdiği öğrenilen Ş.E’yi ülkesine gönderdi.

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir