Pazartesi , Temmuz 16 2018

İstanbul'da Hava Kapalı Ama Akşam Saatlerine Dikkat!


İstanbul, dün Meteoroloji tarafından yapılan uyarıların ardından bugün kapalı bir güne uyandı. Ancak havanın kapalı olmasına rağmen İstanbul’da hissedilen sıcaklık 43 derece. Akşam saatlerinde nemin yüzde 92’yi bulması ile daha da artacak. 

İstanbul’da bugün bulutlu bir hava hakim. Ancak sıcaklık buna rağmen, nemin de etkisi ile 43 derece hissediliyor. Hafif rüzgar olsa da akşam saatlerinde nem oranı yüzde 92’yi bulacak ve sıcaklık daha da fazla hissedilecek. 

İL İL HAVA DURUMU NASIL OLACAK?
Artan nem oranı ile birlikte rüzgarın da kuvvetlenmesi ile İstanbul’da son birkaç gündür 33-35 derece devam eden hava sıcaklığı 30 dereceye düştü. Ancak, nem oranının yüksek olması sıcaklığın 43 derece civarında hissedilmesine neden oluyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son açıklamalara göre hava yurdun kuzey ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu olacak. Kütahya, Bilecik, Eskişehir, Bolu, Karabük, Kastamonu, Muğla’nın iç kesimlerinde öğleden sonra Antalya’nın batı iç kesimlerinde ise kısa süreli olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış görülecek. Diğer yerler ise az bulutlu ve açık olacak. 

HAVA SICAKLIĞI ARTACAK
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son değerlendirmelere göre iç ve güney kesimlerde hava sıcaklığı 2 ile 4 derece arasında artacak. Ülke genelinde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üstünde olması bekleniyor.

 

 

About

Check Also

Ak Parti’den Son Dakika Bedelli Askerlik Açıklaması

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Merakla beklenen bedelli askerlik konusunda son dakika açıklaması yaptı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir