Cumartesi , Ağustos 4 2018

İstanbul'da 'Yeditepe Huzur' Asayiş Uygulaması


İstanbul Emniyet Müdürlüğünün 39 ilçede 5 bin polisin katılımıyla gerçekleştirdiği ‘Yeditepe Huzur’ asayiş uygulaması gece boyunca devam edecek. 
    

İstanbul’da “Yeditepe Huzur’ asayiş uygulaması ile 39 ilçe ve 200 noktada, 5 bin polisin iştiraki ve helikopter desteğiyle denetim yapılıyor. 

İstanbul genelinde akşam saatlerinde başlayan ‘Yeditepe Huzur’ uygulamasına Asayiş Şube Müdürlüğü personeliyle birlikte ilçe emniyet müdürlükleri, Önleyici Hizmetler, Trafik Denetleme, Foto Film, Havacılık, Narkotik, Mali Suçlarla Mücadele, Terörle Mücadele, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele, özel harekat ve çevik kuvvet ekiplerinin de yer aldığı 5 bin polis iştirak ediyor. 

Asayiş uygulamasında trafik kontrolleri de yapılırken uygulamaya, deniz polisinin yanı sıra polis helikopteri de destek veriyor. Şüpheli kişilerin Genel Bilgi Toplama (GBT) kontrollerinin yapıldığı denetimlerde, aranan şahıslar, silah, bıçak ve uyuşturucu madde taşıyanlara ağırlık veriliyor.

29 Eylül 2015 tarihinde ilki gerçekleştirilen ve bu akşamki uygulamayla 33.’sü yapılan asayiş uygulamasının amacının, sokak hakimiyetini sağlayarak suç ve suçlularla kesintisiz mücadele etmek olduğu söylendi.

Geçmişte Yapılan 32 Uygulamada 3 Bin 356 Kişi Yakalandı!

İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, ilki 2015 yılında gerçekleştirilen ve iki haftada bir yapılan “Yeditepe Huzur Uygulaması” ile 782 bin 825 kişi hakkında Genel Bilgi Toplama (GBT) uygulaması yapıldığı, aranan 3 bin 356 kişinin yakalandığı belirtildi.

Bugüne kadar ki asayiş uygulamalarında 194 bin 420 araç sorgulanırken 2 bin 814 aracın trafikten men edildiği ve 5 milyon 430 bin 892 lira trafik cezası kesildiği açıklamada yer alan bilgiler arasında.

Açıklamada, 17 bin 399 iş yerinin denetlendiği, bin 336 iş yerine çeşitli nedenlerle işlem yapıldığı, yaklaşık 22 kilo uyuşturucu madde ile 97’si kurusıkı olmak üzere 510 tabancaya el konulduğu belirtildi.

Asayiş Şube Müdürlüğünün koordine ettiği uygulamada, İstanbul’un 39 ilçesinde 200 noktada 5 bin polis denetim yaparken, İl Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan’da uygulama noktalarında inceleme ve denetimlerde bulunuyor.
 

About

Check Also

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Girişimlerinden Sonra Tamimi Özgürlüğüne Kavuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan girişimlerinin ardından İsrail tarafından serbest bırakılan Ahed Tamimi’yi telefonla arayarak cesaretinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir