Pazartesi , Temmuz 16 2018

İstanbul'daki O Hastane Üç Ay Hizmet Veremeyecek


İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, “Şimdilik çalışmalarımıza devam ediyoruz. Nasip olursa hastanemiz, en geç 3 ay içerisinde eskisi gibi hizmet vermeye başlayacak.” dedi. 

Gaziosmanpaşa’da bulunan Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesini ziyaret ederek incelemelerde bulunan İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, ziyaretin ardından basın mensuplarıyla bir araya gelerek önemli açıklamalar yaptı. 

3 Ay İçerisinde Hizmete Açacağız 

Kemal Memişoğlu, “Bu bölgede sağlık hizmetlerinin aksamaması büyük önem taşımaktadır. Hastanenin bölgede vereceği hizmetin öneminin bilincinde olan Sayın Bakanımızın da talimatları ile en kısa sürede hastanemizi yeniden milletimizin hizmetine açacağız. Bu hususta çalışmalarımız sürmektedir. Nasip olursa 3 ay içerisinde hastanemizi yeniden hizmete açacağız.” şeklinde konuştu. 

Hastanenin yeniden hizmete girmesi için çalışmaların devam ettiğine değinen Memişoğlu, “Hastanemizin hasar gören yerlerinin tadilatı ile yeniden inşası aşamasında Gaziosmanpaşa Fizik Tedavi Hastanemizdeki 300 yatak kapasiteli fizik tedavi bölümümüzü biraz küçülterek acil ve diğer tüm branşlarla alakalı  hizmet veriyoruz. Hastanemizin inşası tamamlanana kadar normal mesai saatleri dışında da ikili olarak akşam 22.00’ye dek poliklinik ve ameliyat hizmetleri sürecek. Sağlık hizmetlerinde herhangi bir aksama yaşanmasına müsaade edilmeden hizmetlerimiz sürecek.” dedi. 

Yangının çıkış sebebi ile ilgili bir soru gelmesi üzerine Memişoğlu, “Başsavcılığımız tarafından gerekli soruşturma yürütülüyor. Bu soruşturmanın sonucunu bekliyoruz.” şeklinde açıklamalarda bulundu. 
 

About

Check Also

Ak Parti’den Son Dakika Bedelli Askerlik Açıklaması

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Merakla beklenen bedelli askerlik konusunda son dakika açıklaması yaptı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir