Pazar , Haziran 24 2018

İstanbullular, Yeni Günü Karla Karşıladı! Kar Yağışı Sürecek mi?


İstanbullular, yeni günü bembeyaz kar örtüsüyle karşılayınca geç de olsa hasret kalınan kar ile vuslata erilmiş oldu. 
    

İstanbul’da akşam saatlerinde başlayan kar yağışı, gece saatlerinde etkisini artırınca İstanbul, bir gelin gibi bembeyaz örtüye büründü. Taksim’de de etkili olan ve sokakları beyaza bürüyen kar yağışı, romantik sahnelerin yaşanmasına yol açtı. Kendilerini sokağa atan sevgililer, el ele tutuşup yürüyerek, fotoğraflar çektirerek karın tadını çıkardı. 
    

AKOM, THY ve İBB tarafından ise gece boyu uyarılar gelmeye devam etti. İstanbul, dün gece adeta donunca sokaklarda yaşayan vatandaşlarımızın sıcak alanlara alınması içinde yoğun bir çalışma vardı. Kar yağışının, gece saatlerinde en etkili olduğu noktalardan biri ise Taksim Meydanı oldu. İstanbul’u beyaza bürüyen etkili kar yağışı, bazı vatandaşlarımızın ise zor anlar yaşamasına yol açtığından adeta kabusa dönüştü. İlk önce gökyüzünde görülen kar yağışı daha sonra etkisini artırarak yeryüzünü beyaza bürüyünce en fazla sevinenler ise yerli ve yabancı turistler oldu. 
    

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan tahminlere göre İstanbul’da yağış, akşam saatlerinden itibaren aralıklarla hafif karla karışık yağmur ve gece boyu da hafif kar şeklinde sürecek. Ayrıca sıfırın altında 2 ve 5 derecelere kadar düşen hava sıcaklıkları nedeniyle vatandaşlarımızın, buzlanma ve don olaylarına karşı dikkatli olması gerekiyor. Buzlanma ve don olayının Marmara Bölgesinde bu gecede etkisini sürdüreceği tahmin ediliyor.       
 

About

Check Also

Ocakbaşı Kültürü İkinci Kuşak İle Avrupa'da

Köşebaşı restoranlarının sahibi Ali Akkaş’ın oğulları tarafından kurulan Ali Ocakbaşı, Amsterdam ve Viyana’nın ardından Londra …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir