Cuma , Temmuz 20 2018

İstanbul'u Sağanak yağış Vurdu, Yumruk Büyüklüğünde Dolu Yağdı!


İstanbul’da bir anda hava karardı ve şiddetli yağış başladı. Bir yandan yıldırım, bir yandan gök gürültüsü derken bir anda yumruk büyüklüğünde dolu yağışı hayatı felç etti. 

Metro, metrobüs istasyonları, Marmaray ve Avrasya Tüneli sağanak yağış nedeniyle kapandı. Trafik durma noktasına gelirken vatandaşlar sokaklarda mahsur kaldı. Diz boyu su birikintisinin olduğu yollarda zor anlar yaşandı. Hem cep telefonları hem de internet hatlarında kesintiler yaşanırken, ev ve iş yerlerinde de su baskınları meydana geldi. Yumruk büyüklüğünde dolu yağışı nedeniyle pek çok evin ve otomobilin camlarının kırıldığı öğrenildi. 

KURTULUŞ’TA MEZARLIK DUVARI ÇÖKTÜ, YARALILAR VAR
Şiddetli sağanak yağış nedeniyle Kurtuluş’ta bir mezarlık duvarının çöktüğü ve yaralılar olduğu bilgisi geldi. Henüz detaylı bir bilgi bulunmuyor. 

KADIKÖY VAPURU DENİZDE MAHSUR KALDI
Şehir Hatları’nda Kadıköy seferini yapan bir vapur ise aniden bastıran sağanak yağış nedeniyle denizin ortasında mahsur kaldı. Dalga kıranlara çarpan vapurda bulunan yolcular büyük panik ve korku yaşadı. Vatandaşlara can yelekleri dağıtıldı. 

HAYDARPAŞA LİMANI’NDA VİNÇ DEVRİLDİ
Şiddetli yağış ve rüzgar nedeniyle Haydarpaşa limanında da dev bir vinç devrildi. Vincin devrilmesi ile birlikte büyük de bir patlama yaşandı. Henüz yaralı olup olmadığı bilinmezken, çıkan yangının kontrol altına alındığı öğrenildi. O anlar amatör kamera tarafından saniye saniye kaydedildi. 

AVRASYA TÜNELİ KAPATILDI
Yağış nedeniyle Avrasya Tüneli de aşırı yağış nedeniyle sular altında kaldı. Tünel bir süreliğine trafiğe kapatıldı.  

 

About

Check Also

Adnan Oktar’ın Sorgusu Başladı, Suçlamaları Kabul Etmedi

Adnan Oktar suç örgütüne yönelik olarak düzenlenen operasyonda ifade alımları bu sabah saatlerinde başladı. Alınan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir