Cumartesi , Ağustos 4 2018

İşte MHP'nin A Kadrosu!


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başkanlık Divanında bulunan 15 üyenin yarısında değişikliğe gitti. Bahçeli’nin sağ kolu olan Semih Yalçın, teşkilatlardan sorumlu olurken, yan kuruluşların sorumlusu Ankara eski İl Başkanı Yaşar Yıldırım, Genel Sekreter ise yine Büyükataman oldu. 

    

MHP’nin A kadrosu, 2019 yılında yapılacak yerel ve genel seçimler ile Cumhurbaşkanlığı seçiminde önemli görevler üstlenecek. 12. Olağan Büyük Kurultayda yapılan seçim ile göreve gelen Merkez Yönetim Kurulu (MYK) ve Merkez Disiplin Kurulu (MDK) üyeleri, Genel Başkan Bahçeli öncülüğünde Anıtkabir’i ziyaret etti. 
    

Anıtkabir ziyaretinin ardından Merkez Yönetim Kurulu ile toplantı gerçekleştiren Bahçeli, başkanlık divanı seçimini yaptı. Basına kapalı gerçekleşen toplantıda açıklamalarda bulunan Bahçeli, 1 Kasım’dan bugüne kadar olan süreci boşuna geçirilen karmaşık bir süreç olarak değerlendirerek o günlerin geride kaldığını söyledi. Önümüzde yer alan süreçte Cumhurbaşkanlığı, milletvekilliği ve yerel seçimlerin olduğuna değinen Bahçeli, “Bu seçimlerde el ele verip çalışarak geleceği sizler imar edeceksiniz.” dedi. 

MYK seçiminde dört yardımcısını liste dışı bırakarak büyük bir sürprizin altına imza atan Bahçeli, bu defada MYK’da yer alan Kadın ve Aileden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel’i Başkanlık Divanında liste dışı bıraktı. Demirel’in yürüttüğü göreve ise Aydın Milletvekili Deniz Depboylu getirildi. 

İşte MHP’nin A Kadrosu:

İsmet Büyükataman (Genel Sekreter)
Hidayet Vahapoğlu (Genel Sekreter Yard.)
Fatih Çetinkaya (Genel Sekreter Yard.)

Genel Başkan Yardımcıları

Semih Yalçın (Teşkilat)
Sadir Durmaz (Yerel Yönetimler)
Mevlüt Karakaya (Mali İşler)
Mustafa Kalaycı (Basın)
Sefer Aycan (Eğitim)
Emin Haluk Ayhan (Ekonomi)
Deniz Debboylu (Kadın ve Aile)
İzzet Ulvi Yönter (Ar-Ge)
Kamil Aydın (Dış İlişkiler)
Fethi Yıldız (Seçim ve Hukuk)
Yaşar Yıldırım (Yan Kuruluşlar)
Celal Adan (Siyasi İşler)
  
 

About

Check Also

Son Başbakan Binali Yıldırım’dan Duygusal Veda

Türkiye’nin son başbakanı Binali Yıldırım, bugün yapılan Ak Parti grup toplantısı sırasında veda konuşması yaptı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir