Salı , Haziran 19 2018

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener 'Şüpheli' Sıfatıyla Savcılığa İfade Verdi


Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman’a ‘Hakaret’ iddiasıyla hakkında suç duyurusu bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ‘şüpheli’ sıfatı ile savcılığa ifade verdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, savcılıktaki ifadesinde şunları söyledi:

“İsmail Kahraman, şahsım için ‘Meral Kılıçdaroğlu’ ifadesini kullandı. Ülkemizde bir bayanın soyadının ne şekilde değişeceği belli olduğu için bu ifadeyi namusuma bir saldırı olarak değerlendirdim. Bu ifade ile şahsıma bir başkasının karısı iması yapıldığından dolayı kızdım. Aynı zamanda içerleyerek çok üzüldüm. Sayın Kahraman, daha önce bana ‘Gelin Hanım’ şeklinde hitap ederdi. 

Telefonlarıma Cevap Vermedi

İsmail Kahraman’ı uzun süreden beri tanırım. İstanbul’da İş Dünyasının iftarında kendisi şahsım için kalabalık ortamda ‘aaa şu Meral Kılıçdaroğlu mu’ ifadesini kullandı. Direkt namusumu hedef alan bu ifadeye içerleyerek çok kızdım ve üzüldüm. Kendisi bana ‘Gelin Hanım’ diye hitap ederdi. Ben de kendisine ‘Abi’ diye hitapta bulunurdum. İsmail Kahraman’a telefonla birkaç kez ulaşmak istesem de  telefonlarıma cevap vermedi. Kendisini dindar olarak tanıtan bir kişi, dine hiç yakışmayacak ifadeler kullandı.

FETÖ’cü İması

Sözlerim hiçbir şekilde hakaret içermemektedir. Kendisi 13 Temmuz itibariyle Türkiye Büyük Millet Meclisi resmi sayfasında iddiaları reddederek masum bir teşbih olduğunu belirtmiş ve şahsımı fetöcülükle itham etmiştir. Direkt namusumu hedef alan bu ifade, masum bir teşbih olarak kabul edilemez. Kendisine, kamu görevlisi olduğundan dolayı şahsım tarafından hakarette bulunulmuş değildir. Bizzat kendisi şahsımı, ‘Mal bulmuş mağribi gibi ucuz, seviyesiz, cahil ve art niyetli olmakla, FETÖ terör örgütüne imada bulunarak taşeronluğa teşne müflis bir siyasetçi olarak’ suçlamıştır. Ben de kendisi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundum. Kendisi şahsım hakkında 14. Asliye Hukuk Mahkemesinde 50 bin liralık tazminat davası açsa da biz de karşı dava olarak 1 Türk Lirası tazminat davası açtık.”
 

About

Check Also

Bekir Bozdağ Açıkladı! OHAL 3 Ay Daha Uzatılıyor

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu sonrasında açıklamalarda bulundu ve OHAL’in 3 …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir