Pazartesi , Haziran 25 2018

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e 2 Yeni Danışman Atandı


İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e İlahiyatçı Ayşe Sucu ve eski milletvekili Mukadder Başeğmez danışman olarak atandı. 
    

Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun eski milletvekili Mukadder Başeğmez, Refah Partisinden 19’uncu ve 20’inci dönemde milletvekili seçilirken 21’inci dönemde de Fazilet Partisinden İstanbul milletvekili seçilen Başeğmez, 30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerinde de İstanbul’a bağlı Şişli ilçesinde AK Parti’den belediye başkanlığına aday gösterilmişti. 
    

Sözcü Gazetesi köşe yazarlarından olan ilahiyatçı Ayşe Sucu ise Diyanet İşleri Başkanlığında görevliydi. Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Kolları Başkanlığının kurucusu Ayşe Sucu, farklı kanallardaki televizyon programlarında danışmanlık görevi yaptı. 
    

Diyanet Vakfı Kadın Merkezi Başkanlığı görevini de yürüten İlahiyatçı Sucu, bu görevden 2010 yılında azledildi. Aynı zamanda yazar olan Sucu’nun, ‘Din ve Kadın’ ‘İnsan Olmaktır Dindarlık’ ‘Sözde Dindarlık ve Akıl Tutulmaması’ isimli kitapları var. 

About

Check Also

Bekir Bozdağ Açıkladı! OHAL 3 Ay Daha Uzatılıyor

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu sonrasında açıklamalarda bulundu ve OHAL’in 3 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir