Cuma , Ağustos 3 2018

İYİ Parti’de Hareketli Saatler, Açıklamalar Peş Peşe Geldi


Meral Akşener, Genel Başkanı olduğu İYİ Parti’yi olağanüstü kongreye götürme kararı aldıktan sonra aday olmayacağını açıklamıştı.  Partililerin ısrarla devam ederken Meral Akşener Bugün bir açıklama daha yaparak aday olmama kararının Kesin olduğunu ve Partisi’nin yoluna yeni yönetimde devam etmesi gerektiğini söyledi. Meral Akşener’in bu açıklamalarının ardından iyi Parti milletvekili ve Genel Merkez yöneticileri olağanüstü toplantı düzenledi.

İYİ Parti’de 24 Haziran seçimlerinin ardından başlayan gerginlik devam ediyor. Parti içerisinde bazı kesimlerin seçim sonuçlarından Meral Akşener’i sorumlu tutması üzerine Geçtiğimiz günlerde Meral Akşener Genel Başkanı olduğu İYİ Parti’yi olağanüstü kongreye götürme kararı almıştı. Meral Akşener bu kararın ardından kongrede aday olmayacağını da söylemişti. İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in bu kararının ardından partililer Eylem yapmış Hadi daha Meral Akşener’in evine Kendini zincirleyenler Bile olmuştu.

MERAL AKŞENER’DEN YENİ AÇIKLAMA

Meral Akşener ikna çabaları devam ederken Bugün yeni bir açıklama daha geldi.  Meral Akşener bugün yaptığı açıklamada kurultayda aday olmama Kararın kesin olduğunu belirterek Parti’nin yoluna yeni yönetimde devam etmesi gerektiğini söyledi. Bunun üzerine harekete geçen iyi Parti milletvekili ve Genel Merkez yöneticileri Parti Genel merkezinde olağanüstü toplandı.

MERAL AKŞENER’İ ADAY GÖSTERECEKLERİNİ AÇIKLADIL AR

İYİ Parti Genel Sekreteri ve Parti sözcüsü Aytun Çıray Twitter’dan Bugün bir açıklama yaparak olağanüstü şekilde toplandıklarını ve büyük kurultayı 12 Ağustos tarihinde yapılması kararı üzerine çalışmaları yeniden gözden geçirdiklerini söyledi. Çıray açıklamasının devamında başkanlık Divanı tarafından yapılan toplantıda bir kez daha milletin talebi olan Meral Akşener aday göstereceklerini duyurdu. Aytun Çıray, bu kararın divan kurulu tarafından oy birliği ile teyit edildiğini dile getirdi.

About admin

Check Also

CHP’den Muharrem İnce’ye Büyük Şok

Muharrem İnce’nin daha önce yaptığı Kurultay çağrısının ele alınacağı CHP toplantısı bitti. Toplantının ardından açıklama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir