Cumartesi , Ağustos 4 2018

İYİ Parti'de 'İYİ' Şeyler Olmuyor


MHP’den ayrılan muhalif kadroların öncülük ettiği ve Meral Akşener’in genel başkanlığını yaptığı İYİ Parti’nin teşkilat atamalarında ‘merkez’ kaygısı yaşandığı iddia edildi.

İddialara göre ilk aşamada Yener Yıldırım, Ankara İl Başkanlığına görevlendirildiği halde Yener Yıldırım’a haber verilmeden resmi başkanlığa bir başka isim atandı. Daha yolun başında yaşanan bu atama krizi ile birlikte MHP kökenli İYİ Partililerin, desteği keseceği tahmin ediliyor. 
    

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Anadolu gezilerini Ahlat’ta kurduğu 15 günlük kamp ile sürdürürken, partinin eşzamanlı Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın ise kendisine emanet edilen teşkilatı oluşturmak için çalışmalarına hız verdi. Koray Aydın, bu kapsamdaki çalışmaları neticesinde 6 ilin başkanlarını belirleyerek geçen hafta basına tanıttı.

DYP kökeninden gelen ve MHP’nin eski milletvekili olan Yener Yıldırım, ilk başta Ankara İl Başkanı olarak görevlendirilse de 3 haftadır ilçelerde çalışmalarını sürdüren Yıldırım’a haber dahi verilmeden resmi başkanın Mesut Özarslan olarak açıklandığı iddia ediliyor. Koray Aydın’ın, merkeze hitap eden bir teşkilatlanma kaygısı taşımadığını ve kendi ekibini oluşturmaya çalıştığını düşünen MHP kökenli İYİ Partililer, Ankara özelindeki bu atama krizi ile birlikte daha yolun başında partiye “sağdan-soldan” gelebilecek desteğin kesebileceğini ve merkezden partiye katılmak isteyen kadrolarda da büyük endişeye yol açabileceği belirtildi.

Genel Merkez Binası Açılışa Hazırlanıyor 

Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Genel Başkan Meral Akşener, genel merkez binasının 11 Kasım Cumartesi günü açılacağını duyurdu. Mustafa Kemal Mahallesi’ndeki genel merkez binasının, onarım ve dekorasyon çalışmaları ise sürüyor. 

About

Check Also

Son Başbakan Binali Yıldırım’dan Duygusal Veda

Türkiye’nin son başbakanı Binali Yıldırım, bugün yapılan Ak Parti grup toplantısı sırasında veda konuşması yaptı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir