Pazartesi , Temmuz 16 2018

İYİ Partililere Tuhaf Yasak!


Anadolu’nun birçok köşesinden İYİ Parti Olağan Kongresi için Ankara’ya gelen partililer, Başbuğ Alparslan Türkeş’in mezarını ziyaret ederek dua etmek istedi. Ancak bu ziyarete izin verilmedi. Ankara kulislerinde ise bu ziyareti engelleme talimatının bizzat Bahçeli tarafından verildiği konuşuluyor. 
    

İYİ Parti, 1. Olağanüstü Kongresini dün Ankara’da gerçekleştirdi. İYİ Parti’nin ilk Olağanüstü Kongresine katılım sağlamak için ülkemizin değişik bölgelerinden Ankara’ya gelen ziyaretçiler, MHP’nin kurucusu ve aynı zamanda ilk genel başkanı olan Başbuğ Alparslan Türkeş’in mezarını ziyaret ederek dua etmek istediler. Ancak bu ziyarete izin çıkmadı. 
    

Yeniçağ’ın konu ile ilgili yaptığı haberde yer alan bilgilere göre Türkeş’in kabrinin İYİ Partililer tarafından ziyaret edilmesinin engellenme direktifini MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli verdi. Haberin içeriğinde Türkeş’in kabrinin birçok kişi tarafından kapatılarak önüne de araçların çekildiği bilgisine de yer verildi. 
    

Yeniçağ’a açıklamalarda bulunan bir partili ise konu ile ilgili şu değerlendirmeleri yaptı:
    

“Ben, bir ülkücüyüm. Bu davaya yıllarca hizmet ederek ömrümü verdim. Bizzat Başbuğ’un yanında siyasi faaliyetlerde bulundum. Şimdi ise yaşı, oğlumdan daha küçük olan gençler tarafından içeri girmemize izin verilmiyor. Gerçekten yazıklar olsun. Başka diyecek bir şey bulamıyorum.” 
 

About

Check Also

TBMM’de İlk Oturumu ve Yemin Törenini Deniz Baykal Yönetecek

Rahatsızlığı nedeniyle bir süredir siyasetten uzak falan ancak 24 Haziran seçimlerinde bir kez daha Antalya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir