Cumartesi , Ağustos 4 2018

İYİ Parti'nin Kurucu Üyelerinden Giragos'a Şok Soru


Meral Akşener tarafından kurulan İYİ Parti’nin kurucu isimlerinden Ermeni Elmas Giragos’a, Akşener’in ‘Apo Ermeni dölüdür’ söylemi soruldu.

FETÖ terör örgütünün 15 Temmuz 2016 kanlı darbe girişiminden evvel başbakan olacağım diyerek darbecilerle benzer sloganları kullanan Meral Akşener, MHP den ihraç edilen bazı isimler öncülüğünde İYİ partiyi kurdu. 

 Meral Akşener tarafından kurulan İYİ Parti’nin kurucu isimleri arasında bulunan iki Ermeni isim dikkat çekti. 
 

Ermenistan gazetelerinin de gündeme taşıdığı iki isimden biri olan Elmas Giragos,  2014 yılında Agos gazetesine verdiği demeçte Meral Akşener’e çok yakın olduğunu vurgulamıştı. 

Giragos, “Meral Hanım, bayramlarımızda kiliselerimize ziyarette bulunur. Kendisiyle oturur sohbet ederiz. Onu seviyorum. En son görüşmemizde bana, kızım diye hitap etmişti.” ifadelerine yer vermişti. 
Giragos, “Kiliseye gidiyorum. Allah’ımı tanıyorum. Ermeni olduğumu asla inkar etmem. Ermeni olsam da Türk vatandaşıyım, vatanımı ve bayrağımı çok seviyorum. Türkiye’de yaşamaktan ve Atatürk’ün çocuğu olmaktan her daim gurur duydum.” sözleri gündem olmuştu.

İYİ Parti lideri Meral Akşener’in, PKK terör örgütü lideri Abdullah Öcalan ile ilgili ‘Ermeni dölüdür’ sözünün hatırlatılması üzerine Giragos, “Bu sözü, terör kaynaklı söylemiş olabilir. Kendisi eski İçişleri Bakanı ve kardeşi de şehit oldu. Kardeşinden dolayı duygusal olabilir. Sonuçta kadınlar daha hassaslar.” demişti. 

Ermeni medyasında yer alan haberlere göre İYİ Partinin kurucusu 2. Ermeni isim ise Taylan Yıldız. Yıldız, Meral Akşener’in ekibine Google’daki görevini bırakarak katıldı. 

 

About

Check Also

Son Başbakan Binali Yıldırım’dan Duygusal Veda

Türkiye’nin son başbakanı Binali Yıldırım, bugün yapılan Ak Parti grup toplantısı sırasında veda konuşması yaptı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir