Çarşamba , Haziran 20 2018

İYİ Partinin Oyları Hangi İki Sürpriz İlde Yüksek Çıktı


Yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre İYİ Partinin oyları Diyarbakır ve Hakkari’de çok yüksek çıktı. Sonuçlardan emin olmak için araştırmanın üç kez daha tekrarlatıldığı belirtildi. 
    

Kamuoyu araştırmalarına ayrı bir önem veren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarafından yapılan açıklamalarda da “Recep Tayyip Erdoğan’ın ardından en fazla anket araştırması yaptıran siyasetçiyim.” deniyor. Diyarbakır ve Hakkari’de ortaya çıkan anket sonuçları ise Meral Akşener’i dahi şaşırttı. 
  

 İYİ Parti yöneticileri tarafından Doğu ve Güneydoğu Anadolu için üçüncü bir seçeneğe ihtiyaç olduğu düşünülse de yapılan anket araştırmasında Diyarbakır ve Hakkari’de oyların çok yüksek çıkması İYİ Parti yönetiminde dahi şaşkınlığa yol açtı. Şaşkınlığın boyutu o kadar büyüktü ki sonuçlardan emin olmak için üç anket daha yapıldı. Bu anketlerden elde edilen sonuçlarda ilk anketle paralel çıktı. Anketlerden çıkan sonuçlar İYİ Parti’yi umutlandırsa da onlar, esas anketin Genel Başkanları Meral Akşener tarafından Kürt illerine yapılacak ziyarette gösterilecek ilgi olduğunu düşünüyor.   
 

About

Check Also

Bekir Bozdağ Açıkladı! OHAL 3 Ay Daha Uzatılıyor

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu sonrasında açıklamalarda bulundu ve OHAL’in 3 …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir