Cumartesi , Ağustos 4 2018

İzmir’de 7 Erkek Öğrencinin Tacize Uğradı! Yurda Kapatma Kararı Verildi


İzmir’in Dikili İlçesi’nde ki bir özel yurtta 7 erkek öğrenciyi taciz eden Ö.F’nin tutuklanmasının ardından olayla ilgili soruşturma başlatıldı ve yurdun kapatılması kararı alındı. İşte detaylar…

İzmir’in Dikili İlçesi’nde akıllara durgunluk veren olay! İzmir’in Dikili İlçesi’nde bulunan bir özel yurtta ortaöğretim öğrencisi olan 7 çocuğa, yurttaki bir görevlinin cinsel tacizde bulduğunun iddia edilmesi üzerine öğrenci velileri yurt hakkında şikayetçi olurken, çocuklara cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen F.Ö isimli şahıs polis ekiplerince hemen gözaltına alındı ve sorgusu için emniyete götürüldü.

YURDUN KAPATILMASINA KARAR VERİLDİ  

İzmir’in Dikili İlçesi’nde ki özel bir yurtta 7 erkek öğrencinin cinsel tacize uğramasının ardından F.Ö gözaltına alınırken, ifadesinde ise suçlamaları her ne kadar kabul etmese de işlemlerinin tamamlanmasının ardından mahkemeye çıkartıldı ve tutuklama kararının verilmesinin ardından cezaevine yollandı.

Olayla ilgili olarak bilgi alan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, öğrencilere yönelik yapılan cinsel tacizle ilgili olarak idari soruşturmanın başladığını söylerken, olayla ilgili olarak ise müfettişlerin görevlendirildiğini açıkladı. Ayrıca bu yaşanılan krize psikolojik destek olmaları için Dikili’ye gönderildiklerini açıkladı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün başlatmış olduğu soruşturma çerçevesinde ise taciz skandalının yaşandığı yurdun kapatılması kararının alındığı da öğrenildi. Olayla ilgili olarak soruşturmanın ise detaylı bir şekilde devam ettiği belirtildi.

About

Check Also

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Girişimlerinden Sonra Tamimi Özgürlüğüne Kavuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan girişimlerinin ardından İsrail tarafından serbest bırakılan Ahed Tamimi’yi telefonla arayarak cesaretinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir