• BIST117.522
 • Altın161,931
 • Dolar3,7875
 • Euro4,6596
 • İstanbul 9 °C
 • Ankara 9 °C
 • GAZETELER
 • Günün Manşetleri
Tüm Gazete Manşetleri »

İzmir'de Serviste Unutulan Alperen'i Ölüme Götüren Skandalın Görüntüleri Ortaya Çıktı

İzmir Çiğli’de geçtiğimiz 15 Ağustos günü kreşe gitmek için servise bindirilen 3 yaşındaki Alperen Sakin, serviste unutulmuş ve boğularak can vermişti.
İzmir'de Serviste Unutulan Alperen'i Ölüme Götüren Skandalın Görüntüleri Ortaya Çıktı
İzmir'de Serviste Unutulan Alperen'i Ölüme Götüren Skandalın Görüntüleri Ortaya Çıktı İzmir'de Serviste Unutulan Alperen'i Ölüme Götüren Skandalın Görüntüleri Ortaya Çıktı İzmir'de Serviste Unutulan Alperen'i Ölüme Götüren Skandalın Görüntüleri Ortaya Çıktı

Alperen Sakin’in ölümü Türkiye’yi ayağa kaldırırken, küçük çocuğu ölüme götüren ihmaller zincirinin görüntüleri ortaya çıktı. Kreş sahibinin olaydan sonra söktüğü ve sakladığı kamera kayıtlarına polis ekipleri ulaştı. 

ALPEREN SAATLER SONRA FARK EDİLİYOR
Alperen Sakin’in ölümünün ardından ortaya çıkan görüntülerde küçük çocuk sabah evinden alındıktan sonra servisi saat 08.08’de okulun önüne geliyor. Servisten öğrenciler iniyor ve okula giriyor. Bu sırada servis hostesi D.K. bir çocuğu alıp okuldan içeriye sokuyor. Alperen’in servis aracında uyuduğu ise kimse tarafından fark edilmiyor. Alperen’in okulda olmadığı ise tam 9 saat sonra 17.01’de fark ediliyor. Okul görevlileri Alperen’in cansız bedenini servis aracından alıyor ve okula götürüyor. İçeride 2 dakika 41 saniye tutulan Alperen, bu kez 17.03’de okuldan çarşafa sarılı bir şekilde çıkarılıyor. Hastaneye götürülen Alperen’in hayatını kaybettiği belirleniyor. Personel büyük panik yaşarken, diğer çocuklar ise durumdan habersiz şekilde yemeklerini yemeye devam ediyor. 

BİLİRKİŞİ RAPORUNA İHMALLER ZİNCİRİ DE GİRDİ
Skandal olay hakkında hazırlanan bilirkişi raporunda da Özel sevgi Yumağı Anaokulunun olayda ihmali olduğu belirtildi. Okul yönetiminin gerekli kontrolleri yapmadığının belirtildiği raporda, ayrıca D.K.’nın işe başladığının bildiriminin de yapılmadığı belirtildi. Ayrıca okulda ilk yardım müdahalesi yapacak personelin de bulunmadığı belirtildi. 

SERVİS ŞOFÖRÜ TUTUKLU YARGILANIYOR
Alperen’in ölümünün ardından açılan davada servis şoförü, tutuklu yargılanmaya başlandı. Servis Hostesi D.K. ve sorumlu (mesul) müdür B.G. de davada tutuksuz yargılanıyor. 

alperen-sakin-2.jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

Diğer Haberler